• youreads puanı (8.00)
 1. kırsalda mütevazi ve naif yaşantı süren kıvılcım talihsiz bir kaza sonucu cici babasını kaybeder. acı kaybın ardından üvey annesi çiftliği satıp köyü terk eder. daha sonraları aşne fişnesi genç delikanlı tarafından öldürüp servetinin gasp edildiği haberi üçüncü sayfaları süsleyecektir.

  kıymet verdiği tek varlığın vefatı akabinde yuvasını da kaybetmiştir. akli dengesi bu kahrı altında ezilir. itibar sahibi köklü ailenin yetiştirdiği dünya güzeli kızcağızın düştüğü hale üzülen köylüyü temsilen muhtar heyeti, yıldırım telgrafı çekerek tekstil zengini amcası ali şen'e durumu aktarır. istanbul'daki yalısında yalnız yaşayan amca; huysuz, nemrut ve despottur.

  kıvılcım, aylar süren klinik tedavinin ardından alımlı, narin ve nazenen bir kadın olarak yeni yuvasına yerleşir. aksi amcanın pala bıyıkları gölgesinde yatan babacan tavra sarılarak acısını unutmaya, yalnız amcasına yaren olmaya çalışır. kırılgan kimliğiyle arkadaş edinmekte zorlansa da, zengin ve soylu bir ailenin yakışıklı oğluna gönlünü kaptırır. daha önce böylesi bir cazibeyle hiç temas etmemiştir.

  yakışıklı delikanlı, ciddiyet-i niyet ifadesi olarak kıvılcım'ı arkadaşlarına takdim etmek ister. şerefine şoko parti önerir. masumane teklifin ardında sarı çiyan'la girdikleri ahlaksız iddia yatmaktadır. yakışıklının tek derdi kıvılcım'a sahip olmaktır.

  jet sosyetenin batı özentisi aşırı çocukları selda bağcan'ın saykedelik müziği eşliğinde çılgınca dans eder. sarı çiyan'ın getirdiği kutsal kaseden içilen sıcak çikolatanın etkisiyle kendilerinden geçen çiftler, seks için birer birer odalarına çekilir. kıvılcım, baş başa kaldığı sevdiğiceğinin karanlık emellerine nail olur. vahşi ve saldırgan arzularına dirense de, yurt dışı seyahatini vakitsiz sonlandıran amcasına sarmaş dolaş endam etmekten kurtulamaz.

  Ali Şen Çikolata Partisini Basıyor

  utancın altında bir kez daha ezilen bedbaht kıvılcım, bu talihsiz deneyimi de güçlenerek ardında bırakır ve intikama ant içer:

  aşkım - kovacs
  bebeğim aramaya çalışma
  kalbim atıyor ve bu beklemeyeceğini gösteriyor,
  garip, bunu benim gördüğüm gibi göremedin, şimdi git,
  ben düşmen için dua ediyor olacağım.

  kıvılcım öldü, şimdi çok geç.
  maalesef, yanlış kapıyı çalıyorsun, evine dön;
  ne yaparsan yap, affetmeyeceğim.

  aşkım, elmas yüzükler ve chevrolet'ler
  aşkım, asların büyüğü ve sigaralar,
  aşkım, tamamen hollwood gibi sahte
  aşkım, aşkım, aşkım,

  beni asla sürünürken göremeyeceksin.
  seni bir köpekbalığı gibi parçalayıp, kutlama yapacağım
  bir sürü şampanya ile
  yanlış günüme denk geldin, biliyorsun;
  ne yaparsan yap, affetmeyeceğim.

  aşkım, beni yağmurda dans ederken izle
  aşkım, daha fazla viski ve kokain yok
  aşkım, tüm yasak meyveler de bitti
  aşkım, aşkım, aşkım....

  cesedinin külleri toza karıştı
  artık beni mutlu etmiyorsun, gitmelisin
  cesedinin külleri toza karıştı
  eğer ecel seni öldürmezse egon mutlaka öldürecek

  aşkım, elmas yüzükler ve chevroletler
  aşkım, daha fazla gözyaşı ve pişmanlık yok
  aşkım, dinlenmek için yatma vakti geldi.
  aşkım, aşkım, aşkım...