• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.90)
naruto
naruto, içine hapsedilmiş kyubii (9 kuyruklu efsanevi tilki) yüzünden konoha halkı tarafından yaratık olarak görülüp kenara itilmiş bir çocuktur. naruto'nun bütün hedefi ninja akademisini bitirip, hokage olmaktır.

akademi'nin ilk bölümünü bitirip genin olarak mezun olan naruto, arkadaşları sakura ve sasuke ile chunin olabilmek için yeni eğitimlerine başlarlar.

yaramaz ve bir o kadar heyecanlı bir kişiliğe sahip olan naruto, içindeki kyuubinin gücünü yavaş yavaş öğrenecektir.
 1. anime mangadan uyarlamadır genelde filler bölümlerin konudan alakasızlığı ve sıkıcılığıyla bilinir.
  bölümleri yavaş işleyen evreni büyük bir seri.
  devam serisi olan naruto shippuden'le beraber toplam bölüm sayısı 600'ü geçmiştir.
 2. !---- spoiler ----!

  edo tensei çıkınca bozmuş olan seridir. hangimiz bayıla bayıla izlemedik o orochimaru'nun olduğu bölümleri.

  !---- spoiler ----!
 3. yolcu
 4. izlemeden önce filler bölümler öğrenilip ona göre izlenmesi gereken anime. gerçek bir anime izleyicisinin illa izlediği, arada bir ne var ne yok diye bakanların ise hiç başlamaması gerektiği türden. zira bezdirir tsubasa misali uzun uzun konuşulan ve totalde çok ilerlemeyen bölümleriyle. bir de naruto'nun kararlılık abidesi olduğunu gösteren konuşmaları vardır ki ana babadan nasihat dinlemek gibidir.
 5. başta zevkle izlediğim,bitirdikten sonra zaman kaybetmeden shippuudene devam ettiğim,verdikler iki sezonluk (bkz: filler) sonucu sıkılıp bıraktığım dev anime.
 6. Güzel başlangıç, kötü ilerleyiş ve en önemlisi de kötü işleyiş. İlk serideki ana karakterin her bölümde "küçükken çok yalnızdım, insanlar hep beni dışlıyorlardı" diye konuşmalarından bıkıyor insan. O kadar güçlü olarak gözüken Kakashi-sensei'nin 2. seride çakrasının dakika başı bitmesi, hatta en basit örneklerden biri olan başta çok güçlü bir teknik olarak belirlenen "chidori"nin günde sadece 3 kere kullanılabileceği söylenirken 2. seride bölüm başı 20 kere kullanılması gibi saçma sapan hatalarla dolu anime. Özellikle Madara gelince yok artık diyor insan. Adam orda bir orduya karşı savaşıyor. Naruto'lar oraya geliyor tam diyorsun ki "Aha boss savaşı başlayacak" o sırada filler sokuyorlar araya tam 6 bölüm. 1,5 ay çöpe gidiyor anime. Adam tanrı gücüne ulaşıyor, ardından Naruto ile Sasuke onu 5 dakikada yeniyor. Olmadı Kaguya geliyor, onu yenmeleri daha da bir saçmalık zaten. Başta güzeldi ama, chuunin sınavları falan. Sonra bozdun üstat. One Piece izleyicilerinin haklı olarak sevemeyeceği animedir şahsen. One Piece gibi bir şaheserden sonra, çekilecek şey değildir, işten de değildir. Hatta bir elemanlar parodisini yapmıştır bu animenin. Bence her şeyi özetlemektedir. Buyurun link
 7. dattebayo dattebayo , dattebane dattebane
 8. anime dünyasında en çok filler gördüğüm animedir. böyle bir şey olamaz arkadaş. %20si filler olur mu bi animenin ?
 9. ana hikayenin sonunda orochimaru imana gelecekse veya karakteri değişecekse nefret edeceğim anime