• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
naruto shippuuden
naruto, sasuke ile şelaledeki dövüşünün ardından sasuke'yi geri getirmekte başarısız olmuştur. orochimaru'nun sasuke'nin vucudunu tamamen ele geçirmesi 3 yıl sürecektir. bu süre içinde naruto'nun, sasuke'yi geri getirmesi gereklidir. ancak bu kez sakura da, naruto'ya yardım etmeye karar verir. bu yüzden, naruto jiraiya ile beraber 2.5 yıllık özel bir eğitim için yolculuğa çıkar , sakura da tsunade'nin öğrencisi olur ve eğitimlerine başlarlar.3 yılın ardından konoha'ya dönen naruto fiziksel ve zihinsel olarak gelişmiştir. tüm bunlar olurken akatsuki'nin başka planları vardır.
 1. sınavlarım yüzünden 220 bölümlük naruto'yu bitirdikten hemen sonra başlayamadığım seri. pek animeyle içli dışlı olmadığımdan büyük bir söz söylemek istemem ama shounen türünün en sağlamıdır diyebilirim. bu kadar uzun bir animeyi izlemeye başlarken gözüm korkmuştu ancak bu kadar bölümün ardından karakterler aileden biri gibi oluyor adeta. şu ending'i izleyen anlayacaktır muhtemelen ne demek istediğimi:
  https://www.youtube.com/watch?v=vXJgQLknzfI
 2. naruto adlı manga serisinin anime olarak hayata geçirilmiş ikinci serisi.

  !---- spoiler ----!

  akatsuki adlı bir örgütün peşine düşmesiyle naruto, jiraiya ile birlikte daha da güçlenmek adı altında (korunmak ana sebebiyle) konoha'dan ayrılmıştır. yaklaşık 2 sene boyunca konoha'ya geri dönmeyen naruto, bu dönem içerisinde jiraiya tarafından eğitilirken, aynı zamanda kyuubi'nin de sınavlarına tabi olmaktadır. birçok kere kontrolü kaybetmenin eşiğine gelerek, isim babası jiraia'yı yaralamıştır. bu anime serisiyle naruto, içindeki gücün aslında gerçekte ne olduğunu, dostluğu, kaybı, üzüntüyü, savaşı tadacak, sözünden asla geri dönmeyeceğini kanıtlayacaktır. akatsuki'nin başı olarak kendini gösteren pain ile efsanevi bir savaşta bulunacak, annesini ve babasını tanıyacak, kim olduğunu daha da iyi keşfedecektir. en önemlisi de affetmeyi öğrenecektir. sasuke'yi kurtarmak için onunla birlikte ölümü göze alacak. ninja savaşının tartışılmaz kahramanı olacak, bununla birlikte birçok dostunu kaybedecektir. madara ve geri kalan tüm efsanevi ninjaları bu seri içerisinde belirli sebeplerden tekrardan görme fırsatımız olacak. bu sayede de naruto ve sasuke arasındaki bağın aslında inattan öte daha derin bir bağ olduğunu keşfedeceğiz. en sonunda naruto'yu hinata ile evlenmiş, mutlu, 2 çocuklu ve hokage ile görüp seriye son verilecektir. daha sonra naruto: gaiden adlı manga ile devam serisi gelecektir. şu an hali hazırda gelmiştir, pardon. mangayı bitirenler okumayı unutmasın.

  !---- spoiler ----!