1. kendisi başarılı bir gazetecidir.

  severek takip ediyoruz.
 2. doğuş yayın grubu'nun sahibi olduğu star tv'de çalışan, imralı tutanakları'ndan öğrendiğimiz kadarıyla vekil listesini abdullah öcalan ile kandil yöneticilerinin belirlediği, dolayısıyla pkk ile organik bağı bulunan hdp milletvekili abdullah zeydan ile girdiği "gazetecilik" polemiği üzerinden gündeme gelen gazeteci, sunucu.

  doğuş grubu'nun hükümetle olan ilişkilerine, bu ilişkiler sonucu yapılabilecek gazeteciliğin vasfına girmeye gerek görmüyorum.

  öte yandan pkk ile bağını koparamaması sebebiyle siyasi itibarı yerle bir olan hdp'ye ve "pkk sizi tükürüğüyle boğar" gibi vecizelere sahip zeydan'dan bahsetmeye de gerek görmüyorum.

  ayrıca "cesur gazetecilik" geyiklerini bir kenara bırakalım. nazlı çelik'in bu haberdeki cesareti fıratnews'da çalışan bir kürt milliyetçisinin "bin türk askeri öldürdük" tarzı bir haberinde sahip olacağı cesaret kadardır.

  e her şeyi geçtik neye geleceğiz? haberin doğruluğunun kanıtlandığı bölüme gelmeye çalışıyorum esasen. benim esas yorumum "sıcak çatışma" alanından yapılan sunum ve bu sunumun aklanması üstüne olacak.

  bir iddia sahibi düşünün ki, iddiasına karşı geliniyor, bu iddiayı kanıtlamak için aynı iddiayı bu sefer çatık kaşlarla ve kendinden emin bir tonlamayla sunuyor.

  ve iddia kanıtlanmış oluyor. nasıl yani?

  bir haberin doğruluğu şüphe götürdüğünde farklı kaynaklardan teyit istenir. ancak haberi ilgilendiren çeşitli kaynaklardan teyit geldiğinde haber kesinlik kazanır. bu yazılı, sözlü beyan olabilir, bir belge olabilir vs. ama aynı haber olmaz.

  bu kadar ciddiyetle bu kadar saçma bir şeyin yapıldığını uzun zamandır görmemiştim.
  pinot