• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
ne diyoruz ne anlıyoruz
trt okul kanalında yayınlanan, söylediklerimizle anladıklarımız hangi noktalarda buluşuyor? nerelerde ayrışıyor? “ne diyoruz, ne anlıyoruz?” programında buluşan ekonomist, siyaset bilimci, yazar ve çevirmen mehmet ali kılıçbay, gönül felsefesinin mimarı olarak kabul edilen prof. dr. ahmet inam ve türkiye’nin önde gelen psikiyatristlerinden prof. dr. cengiz güleç; gerçek ile yanılsama algısını sorgulayan özgün bir stüdyo ortamında, dilimizdeki temel kavramları büyüteç altına alıyor, söylem ve anlama ışık tutuyor... ne diyoruz, ne anlıyoruz? (trtokul.com.tr)
 1. trt okul kanalında yayınlanan izlenmeye değer nadir tv programlarından birisidir. dilin temel kavramları, anlanılan ve söylenmek istenen nerelerde kesişip nerelerde ayrışıyor? mehmet ali kılıçbay, cengiz güleç ve ahmet inam'ın sohbetine nasıl dahil olduğunuzu da anlıyamadan program bitebiliyor. evet her program sadece 40-45 dk. youtube'da videoların birçoğunu bulabilirsiniz.
  ne diyoruz ne anlıyoruz - aşk ne diyoruz ne anlıyoruz - akıl ne diyoruz ne anlıyoruz - zaman
 2. çok güzel bir program. böyle programların türk televizyonlarında olduğunu görmek gerçekten güzel ve şaşırtıcı.

  benim için özellikle yatmadan evvel kafa dağıtmak açısından mükemmel bir program. hem keyifle izliyorum, hem gerçekten eğitici, hem de yeri geldiğinde diyaloglar güldürüyor. çekimdeki aynalar sistemi ve yayının sona eriş biçimi(sanki yayını kesmeseler üstte de belirtildiği gibi saatlerce sürebilir gibi) çok keyifli. işlenen konuların kalitesini ve tartışanların donanımını söylemeye lüzum yok. herkese tavsiye edilesi.