• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
neden evlenmedim - barış efendioğlu
"herkes mi yalnız olur?

ne zor işmiş bu arada kalan nesil olmak... çocukken bizimkiler izleyerek büyümüş nesiliz biz ama nip tuck'a da yetiştik. çocukken saklambaç oynamış nesiliz ama warcraft'a da yetiştik. çocukken ev telefonu kullanmış nesiliz biz ama cep telefonuna da yetiştik. insanlarla kafelerde, barlarda tanışıp sosyalleşen nesildik biz ama facebook'a da yetiştik. ve bu bizim lanetimiz oldu. arada kaldık. ölene kadar bunu taşıyacağız üzerimizde. bizden önceki nesil; ablalarımız, abilerimiz bizimkiler izledi sadece. üniversitelerini bitirdiler, evlendiler, çocuk yaptılar. düz ama huzurlu bir hayat yaşadılar.

bizden sonraki nesil bizimkiler'i hiç izlemedi. nip tuck'la büyüdü. aile kurmayı düşünmüyor. stüdyo evlerinde kendileriyle barışık yaşayacaklar. zira onlar kendilerinden iki nesil önceki değer yargılarını bilmiyorlar. mutlular; internetleri, stüdyo evleri ve modern hayatlarıyla. peki ya biz neyiz? biz ne yapacağız?"
(tanıtım bülteninden)
  1. uludağ sözlüğün experimental nickli yazarının kitabı. benim beğenerek okuduğum ve kitap çıkartmalı dediğim bir yazardı kendisi. kitaplarındaki bütün yazılarını sözlükten ve bloğundan okumuş olsam da (daha sonra kitap çıkmaya yakın kaldırdı diye hatırlıyorum) destek olmak amacıyla almayı planlıyorum (bir süredir sepette bekliyor ama alcam valla).