1. "peki ya gerçekten sevilmek zorunda mıyız?" diye sordurtan bir cümle. tamam anladık içgüdüsel olarak nesli devam ettirme ve hayatta kalmak üzerine iletişim kurmak ve sonucunda sevilmek önemli bir mesele olabilir ama sosyalleşen toplumda artık neslini devam ettirmenin iradesel olarak seçilebileceği bir dönemde olduğumuzu varsayarsak gerekli midir gerçekten? beni de sevmeyi verin. sevince bir sonu oluyor ama sevgisizlik ömür boyu. en azından ucundanda olsa sonsuzluğa ulaşmış oluyorum.
  2. çünkü evrim bize bunu öğretmiştir. karşındakini seversen elenirsin demiştir ki bizim gibi bir neslin ortaya çıkmasına sebep olmuştur bu durum. şimdi eksilemeye başlamadan önce bir duralım. evet biliyorum ellerin direkt oraya gittiğini 'ama biz öyle değiliz,sen çok karamsarsın hedehode.' öyleyiz sevgili youser kardeşim. en son ne zaman ön yargılarından sıyrılarak birini gerçekten dinledin, en son ne zaman kendi faydanı gözetmeden sadece karşıdaki için bir iyilik yaptın. ama ben çok iyiyim böyle yardım severim deme onu da kendin için yapıyorsun. niye çünkü vicdanın rahatlıyor yine kendini iyi hissediyorsun. eğer biz gerçekten seven sevilen varlıklar olsaydık vicdani rahatlama gibi bir duygu evrimleşmezdi. evet youser kardeşim sevmiyoruz birbirimizi kürt türkü sevmiyor, sünni aleviyi, heterolar homoları, kadınlar erkekleri sevmiyoruz işte sevemedik bitmedi bu savaş. en azından saygımız olsun azizim, sevgiyi halledemedik de saygıyı dayatabilelelim şu bencil beyinlerimize.
    r2-d2
  3. bu soruyu en son suruç katliamında sordum galiba, bombanın patlama anını izlediğim esnada. cevabını bulan bana da desin.
  4. sevince sonu olmuyor sadece sen sevmeye devam ediyorsun o kadar ama sonu olmuyor.
  5. bilgili olmak mi onemlidir yoksa uyanik olmak mi sorusunda tercih ikinciye gidiyorsa belli bir yerden sonra aradaki bag gelismiyor
    doris
  6. aklımda "neden sevilsin?" sorusunu uyandırmış soru. elbet bir gün sana tekmeyi basacak ve bencil olduğunu yeniden kanıtlayacak birini neden sevsin bir insan? kediden bile nankör bir canlıyı, insanı, neden sevsin bir insan? ya saçmalıktan, ki günümüz insanları aşk adını vermiş, ya boş bulunmaktan. başka mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum.