1. gülbeyazdaki kadir karakteriyle tanıdık abimizi. ölümle pençeleştiği dönemde de ne kadar sevdiğimizi anladık biraz..

  ot dergide yayınlanan yazılarıyla ne kadar ince insan olduğunu da gördük. kum saati şiiri teoman tarafından bestelendi ve son albümde yer aldı. kum saati - teoman

  yazıları pek beğenilmiş olacak ki şimdi can yayınlarının yayınlayacağı bir kitap yazıyormuş. hayatın içinden - gerçek öyküler. ve kitabın tüm telif hakkı başkanı olduğu gümüşlükspora gidecekmiş.
 2. kaybedenler kulübü, barda gibi gerçek hayattan öykülenen sinema filmlerinde karakterin hakkını vererek oyunculuğunu sergileyen insan. neden? çünkü kendisi de o hayatın içerisinden gelmiştir, hayat hikayesi öğrenilesidir.

  behzat ç adlı dizide de ercüment çözer karakterini oynamıştır. ses tonu oldukça iyidir. kendisinden ah veya hancı adlı şarkıların yorumlarını dinlemek farzdır.
 3. türk sinema ve dizi oyuncularından fikret kuşkanla birlikte en sevdiklerimdendir. hafif psikopat havasıyla o tür rollerin hakkını fazlasıyla verir ama yeri geldiğinde gülbeyaz ve aliyede olduğu gibi daha normal karakterlerde de başarılıdır
  wtf
 4. nejat işler çocukluğumdan beri çok sevip vazgeçmediğim bir oyuncu. nejat işler varsa bir film izlenecektir. o kadar çok seviyorum ki onunla aynı yaşta olsam ve başka bir yerde karşılaşsak kesin aşık olurdum diye düşünürdüm hep. lisedeyken bütün arkadaşlarım bilirdi çok sevdiğimi hasta olduğunda bir yakınıymışım gibi bana geçmiş olsun derlerdi ve akıllarına gelince sorarlardı noldu nasıl diye. ses tonu oyunculuğu her şeyiyle harika bir insan. neden bu kadar seviyorum diye düşünürüm bazen. çok yakın hissediyorum kendime. bir otursan sabaha kadar konuşulacak kişilerden biri gibi gelir hep. rolünü de yaşıyor sanki. bakışı gülüşü her şeyiyle seviyorum bu adamı. yazıları da oyunculuğu kadar güzel. seviyorum seni nejat işler.