• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
Yazar david carnoy
neşter müziği - david carnoy
kristen kroiter. lise öğrencisi. altı ay kadar önce, bir trafik kazasında ağır yaralanmış ve acil serviste hayata geri dönmüştü. ancak kimsenin beklemediği bir anda, intihar etti.
dr. ted cogan. kırk üç yaşında, acil serviste çalışan uzman hekim. başarılı, bekâr; itiraf ettiği gibi, bir "kadın avcısı"... kristen kroiter'e ilk müdahaleyi yaparak hayatını kurtarmıştı; şimdi onu intihara sürüklemekle suçlanıyor. tüm suçlamaları reddediyor.
dedektif madden. soruşturmayı yürüten, ny polis departmanı'ndaki en tecrübeli polislerinden. görgü tanıklarının yanı sıra, elinde dr. cogan aleyhine çok kuvvetli bir delil var: kristen kroiter'in ardında bıraktığı günlüğü... son sayfasında, doktor'un onunla zorla cinsel ilişki kurduğu yazıyor.
kristen kroiter on altı yaşında ve bakireydi...
neşter müziği... doktor ve hastası, suçlayan ve suçlanan, av ve avcı gibi ikililerin birbirleriyle amansız bir mücadele verdikleri, soğuk hastane koridorlarından çığırından çıkmış gençlik partilerine uzanan, nefes kesici temposu ve şok edici sonuyla akıllara durgunluk veren bir gerilim romanı...
  1. bir türlü elden düşmek bilmeyen, sürekli merak edilen ve bana da doğum günü hediyesi olarak verilen kitaplardan birisi.