1. yılların online dvd kiralama ve sonrasında online dizi-film içeriği sunan abd'li servisi. bugün itibari ile türkiye'de de hizmete başlamışlar.

  türkiyede başlayınca türkçe altyazı da bekledim haliyle ama henüz böyle şey yok. ingilizce altyazı ile izleniyor ancak. en azından amazon fire tv'de göremedim türkçe altyazı. haliyle bu şekilde yerli yasal olmayan dizi film sitelerine, garip ama hem içerik açısından da, rakip olamazlar. tek artıları temiz arayüz, hızlı içerik akışı.

  evvelden ücretsiz deneme sürümü kullandığım için mecburen normal üyelik yaptım. hd içeriği 10 euro istiyor. iki kişi birleşip üye olabilir.
 2. blue tv’den çok da farklı olmayan ve türkiye sürümünde pek önemli bir arşivi bulanmayan sıradan bir film izleme sitesi.
 3. (bkz: blu tv) 'yi de kullanınca önemli olanın içerikten önce altyapı olduğuna karar verdim. zira, blu yerlerde sürünüyor. silverlight kullandıkları için çok hata alıyordum. microsoft bile umudu kesti. demek ki başka coder bulamamışlar. netflix de tr için henüz çok erken. yeni içerik oldukça kısıtlı. (bkz: smartflix) ile bütün dünyadaki içeriğe erişebiliyorduk ama o da patlamış herhalde. dublaj yok(sony'nin anlaşmalı olduğu bazı filmleri saymazsak), altyazı desen bir iki filmde ancak bulursun. ama kendin ekleyebiliyorsun. tabi bazen senkronizasyon yapmak gerekiyor. uzun iş. eğer tr için sistemi oturturlarsa, 9,99 euro'yken değil 9,99 lira'yken almaya değer.
 4. yasal olması ve kul hakkına girmeden eğlendiğiniz gerçeği en büyük avantajları. öte yandan mevcut fiyat politikasının ülke satın alım gücüne göre ayarlanması ve tr için içeriğin geliştirilmesi elzemdir.
 5. house of cards'ı digiturk'e verdikleri için türkiyede yayınlamamaları ve türkçe altyazı eksikliği nedeniyle uzun bir süre uzak kalacağım platform.
 6. torrent ve diğerlerine veda ederek geçen ay kaydolduğum platform. taa ki house of cards'ın 4.sezonunun listelenmediğini görene dek. canlı destekten aldığım bilgiye göre de ne zaman geleceğine dair bir bilgi dahi yok. az önce iptal ettim üyeliğimi.

  yasal içerik kullanmak istiyorum ve bunun için belirli bir meblağ ödemeyi kabul ediyorum. ancak bu zamanda para verdiğim yasal içerik sağlayıcısı, kendi ürününü bana sunmakta korsan dünyasından daha geride ise, üzgünüm.