1. güney fransa'da, provence-alpes-côte d'azur bölgesine bulunan bir şehirdir.
  bana göre, fransa'nın en güzel 3 şehrinden birisidir.
  yazlık havası, lüks, alışveriş, güzel şehir dokusu görmek açısından, fransa'ya gitmişken mutlaka görülmelidir. 1,5 saat uzaklıktaki cannes şehrine göre çok daha sıcak, çok daha insanı içine çeken bir kent bana göre.

  promenade des anglais adlı cadde, ana sahil şerididir burada uzun uzun deniz kenarında yürüyebilir, ikinci dünya savaşından kalma kalıntılar bulunan çok lüks negresco adlı oteli görebilir, yanyana dizilen kafelerde dondurma yiyebilir ve havanın tadını çıkarabilirsiniz.
  hava demişken, nice'in havalimanı sahil şeridinde olduğu için siz deniz kenarında otururken tepenizden iniş/kalkış yapan uçakların görüntüsünü izlemek, özellikle havacılık meraklıları için çok güzel bir fırsat.

  bu sahil yolunu doğuya doğru takip ederseniz old-city kısmını görürsünüz, tepede şelalenin olduğu yere çıkarsanız bütün şehir ayaklarınızın altında olacak. bu yolu takip ederseniz yarım saat- kırk beş dakika gibi bir sürede monaco ve montre carlo'ya varacaksınız. - burayı ayrı olacak yazacağım ama sahilden gidiş yolu mükemmel huzur verici bir yol.-

  ayrıca şehrin içinde place massena adlı büyük bir meydan bulunuyor, burda çimlerde yatabilir, veya meydan etrafındaki kafe-restoranlarda oturabilirsiniz. meydandan devam eden uzun caddeyi takip ederseniz alışveriş merkezi, mağazalar, restoranlar, görece ucuz oteller bulacaksınız, tavsiye ederim.

  son olarak, eğer arabayı önceden kiralarsanız günlüğünü 45 euro civarına getirebilirsiniz, araba kiralayıp gezmek için mükemmel bir şehir.