• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (4.50)
noragami
bu diyar ve diğer diyar arasındaki sınırda 8 milyon tanrı, tanrılara hizmet eden ölü ruh ve yardımcı diğer ruhlar insanların işlerine karışmaktadır. tatlı bir orta okul öğrencisi olan ''hiyori iki'' sınıf arkadaşlarının zorbalıklarına katlanmaktadır ve dinlenme odasına gidip tek başına ağlamaktadır.tuvaletin duvarına karalanmış olan bir telefon numarası ve '' senin sorunlarını çözeceğim'' şeklinde mesaj görür. numarayı aradıktan, karşısına eşofman giymiş evsiz kendine tanrı diyen bir çocuk çıkar. yato isimli bu çocuk, kaba, huysuz, tembel, ve kimsenin isteklerini asla dinlememektedir. fakat elinde tanrı olabilecek güç vardır ve kimse bunu bilmemektedir..
 1. tanrıların dünyayla epey iç içe oldukları bir evreni konu alır. son derece eğlenceli biraz da duygusal bir animedir. çizimler ve olay kurgusu oldukça güzeldir.

  ayrıca noragami aragoto isimli ikinci sezonu mevcuttur.
  bozuk
 2. 1. sezonu bitirdim, fakat insanların dediği gibi kahkaha fırtınasına boğulmadım. konu açısından bana klasik shinigami hikayelerini anımsattı. kötü mü? değil. iyi mi? değil. orta düzeyde bir seri.

  benim anlamadığım sorun şu. sanırım ben mizahtan falan anlamıyorum, diğerleri kahkahalara boğulduklarını söylüyorlar fakat ben animede hiç gülemedim.