1. "fetö terör örgütü"'nün darbe girişiminin yapıldığı şu dönemlerde "cnn türk" televizyon kanalında "didem aslan yılmaz"' ın "türkiye'nin gündemi" programında anlattığı her şeyi 2006 yılında "merdan yanardağ" ın 5. boyut programında yıllar önce anlatan (izlendiğinde söylediklerinde pek bir fark olmadığı ortaya çıkıyor) terör örgütünün işleyici,yapılanması,para trafiği ile ilgili çok açık bilgileri,belgeleri paylaşan ve bu belgeleri,bilgileri daha önce defalarca devlet kurumlarına (savcılara suç duyurusu,yetkili emniyet müdürü,hatta müsteşar ile görüşme v.b. yollarla) verdiğini,hatta 4-5 ay önce sayın cumhurbaşkanı "tayyip erdoğan" ile görüşüp bu terör yapılanmasıyla ilgili bütün bu bilgi ve belgeleri ulaştırdığını iddia eden kişi.
    anlattıkları karşısında,bazı anlarda darbe gecesi sabaha karşı yaşadığım ümitsizlik bir kat daha artarken,bazı anlarda da hep sorgulayıcı olmaya alışmış bakış açım devreye girip yaşanan olayların bu kadar eksiksiz ve tam bir kalıba oturmasını sorguluyor..
    sadece tarihe kayıt düşmek için yazıyorum.çok garip bir şekilde bana geçmişte yaşanan sahte haham "tuncay güney" olayını anımsatıyor..
  2. en son bülent ecevit iktidarında tvlere çıkmış kişi. kimse de demiyor bu adamın yıllardır öne sürdüğü iddiaları hiçbir savcı neden dikkate almamış 15 yıldır bu adamı neden tv'ye çıkarmadınız, ama işte demokrasi çılgınlığı başta akıl birakmiyor ki kendilerini sorgulasinlar. demokrasi cohh güzel laaggğnn