1. faşizan kafa yapısıyla hazırlanan ve yürürlüğe konan khk ile işinden edilen akademisyen.

  bir eğitimcinin yeri neresidir? görevi nedir? sorusunun mantık çerçevesinde cevaplanamayacağı ülkemizde bu eğitimci insan 63 gündür açlık grevinde. kendisinin işini elinden alarak onu açlıkla terbiye etmeye çalışanlara cevabını meydanlarda direnerek veriyor.

  bu sese kulak ver! nuriye gülmen ölüyor. bunun sorumluları ise refah içinde arap krallarının çocuklarının ellerini öpüyor.
 2. 'fetö' ile mücadele bahanesi ile kamudan haksız ve keyfi bir şekilde atılan insanlardan sadece birisidir. kendisi fettullahçı mıdır? değildir. eğitim-sen'li ve solcu olarak bilinen bir akademisyendir. hükümet her geçen gün devlet memurluğu kavramını yıkmakta ve yerine 'akp memurluğu' kavramını koymaktadır. nuriye gülmen ve daha niceleri bunun kurbanları olmuştur.

  haksız ve keyfi bir şekilde işinden ve ekmeğinden olan binlerce hatta onbinlerce kişiden sadece küçük bir kısımın işe iade için direnmesi ise bence sorgulanması gereken bir husus. khk zulmünün derhal sonlandırılması için öncelikle khk mağdurları, sonrasında ise bu mağduriyeti gören vatandaşların buna bir tepki, bir direniş göstermesi gerekmektedir.

  nuriye gülmen ve semih özakça'nın işi için ekmeği için direnişine kulak verin, ses olun.
  ttsr
 3. tamda o sırada danıştay başkanı “olağanüstü halin ilanı ve bu süreçte kabul edilen khk’ların amacı, devletin kurumlarını terör örgütü mensuplarından arındırmak ve demokrasiyi korumak olup kişilerin hak ve özgürlüklerine, amaç dışında herhangi bir sınırlama getirilmemiştir.” dedi. yersen...