1. tıpkı 2003'te başlatılıp sonrasında sony tarafından satın alınan ve sona erdirilen onlive gibi, düşük performanslı bilgisayarınızdan veya mac'inizden internet yoluyla aaa kalitesindeki yüksek performans gerektiren oyunları oynatmayı vaat eden nvidia programı. 20 saat oynama bedelinin 25 dolar olacağı açıklanmış.

  şahsen o parayı ayırabileceksem, aktif olarak oyun oynadığım dönemleri göz önünde bulundurarak söylüyorum, her 20 saat için kenara 25 dolar atar gider sistemimi yenilerim. biraz sabretmek yeterli. yoksa zarara girer insan. fakat oyuna başlayınca başından kalkamamak ve başka oyunlar oynamak istemek gibi derdi olmayanları memnun edecektir.

  oyunun kendisini satın almak gerekecek mi bilmiyorum fakat şu anki nvidia geforce now sık sorulan sorularında oyun satın alınıyor ve aylık 8 dolar gibi seyler okudum.

  edit: bu oyun yönteminin yüksek hızlı ve stabil internet gerektirdiğini söylemeyi unutmuşum. dolar yüksek diye endişelenmeye gerek yok yani. *
 2. ülkemiz için pek mantıklı değil, fakat kendi sisteminin başında olmayan insanlar taşınabilir cihazlar üzerinden bu sistemi severek kullanır.

  nvidia uzun zamandır kiralık performans üzerinde çalışıyor. ilgilenenler hemen bilecektir nvidia teknolojisinde ve kartlarında "cuda çekirdeği" isimli bir mimari var. bu cuda çekirdekleri oyun yerine karmaşık hesaplamaları hızlı bir şekilde yapabilen ileri bir teknoloji.

  örneğin çok karmaşık bir 3d sahnenizin render'ını sizin sisteminiz 3 günde yaparken nvidia kiralık makinaları 15 dakikada halledebilir, yada bilim insanlarının çalışmalarında kullandığı haftalarca sürecek yüzbinlerce farklı veriyi çok kısa sürede işleyebilir.

  öngörüme göre yakın tarihte alacağımız bilgisayarlar fiziksel olarak evde yada ofiste bulunmayacak. bunun yerine fiziksel şartları iyileştirilmiş server odalarından paramıza göre işlemci gücü, ram ve ekran kartı kiralayacak ve steam üzerinden sadece ekran kullanarak bu gücü kontrol edebileceğiz.