1. kartvizit, beyaz tahta ve dökümanların fotoğrafını çekebileceğiniz office programı.

    "bunu zaten kamerayla da yapardık" demiştim ilk başta. gereksiz gibi gelmişti ama açıp baktığımda başka özelliklerinin de olduğunu anladım. program öncelikle yazı olarak tanımladığı yerleri 2-3 defa tarıyor ve daha keskin, okunaklı hale getiriyor. ayrıca tahtaya 30 derece açı ile baktığınız durumlarda, fotoğrafı çekince yamuk olması gerekirken, office lens yamulmayı tamir ediyor ve 90 derece açı ile bakıyormuşsunuz gibi gosterebiliyor. böylece tahta silinmeden 2-3 saniye içinde düzgün, okunaklı bir görüntü elde edebiliyorsunuz.

    mesela beyaz tahta moduna alırsanız, tüm renkleri beyaz tahta için kullanılan standart renkler olarak düzeltiyor (siyah, mavi, kırmızı, yeşil) ve gerisini beyaz bırakıyor. böylece daha okunaklı, yansımalardan arındırılmış bir görüntü elde ediyorsunuz.

    döküman modunda, öncelik olarak beyaz kağıdın üzerine siyah yazıyı arıyor. böylece yanda başka yazı içerikli şeyler olsa da anında dökümana odaklanabiliyor. mesela burada yandaki kitaba odaklanmak yerine kağıda odaklandı. kağıdın sınırlarını belirledi ve çektiğim zaman onu düzgün bir dikdörtgen halinde bana sunacak.

    fotoğrafı çekilmesi gereken kağıt, tahta gibi yazı içeren materyaller için çok faydalı bir uygulama. google play storedan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.