1. milli eğitim bakanının açıklamasına göre yeni başlayacak uygulama da öğrenciler öğretmenlerine değerlendirme notu verecek.öğrenci velilerinin de vereceği bu notlar öğretmenlerin bulundukları okulda kalıp kalmamalarında etkili olacak.

  yıllarca öğrencileri 1-2 not için peşinde koşturan öğretmenler artık öğrencilerin peşinde koşucak :)

  ilgili haber linki
 2. eğitimsiz insan sayısını arttırmaya yönelik bir harekettir türkiye'de.

  bak isveç gibi bir ülke olsak "geç bile kaldılar bunu yapmak için" derdim. ama mini etek giydi diye insan dövülen bir yer burası.
 3. saçma bir sistem. başarısız oldukları dersin hocasına kötü puan verecek öğrenci sayısı eminim çok fazla olacaktır. her öğrencinin bilinçli olduğuna inanmıyorum. hatta aynı şekilde velilerin de. dolayısıyla bana sağlıklı bir uygulama gibi gelmedi. kötü puan alan öğretmenlerin yeri değişecek diye bir şey yok gerçi anladığım kadarıyla.
  ayrıca genel olarak idealist öğretmenlerin sayısı çok az. lisedeki hocalarımı düşündüm de çoğu öğrenciye bir şeyler katmaktan ziyade saatini doldurup gitme peşindeydi. gerçi devlet kurumlarında çalışanların hepsinde bu anlayış, rahatlık var. tabii düzgün olan, aralarda bile öğrencilere yardımcı olmaya çalışan değerli hocalar da oluyor. onlar bu dediklerime alınmasın :)
 4. yeni bir uygulamaymış gibi sunulmuş ama önceden de vardı aslında. birçok okul ögretmen ve ders değerlendirme formu veriyordu öğrencilere. mesela benim okuduğum lisede de veriliyordu.

  denetleme sistemimiz hicbir zaman düzgün işlemediği için bir halt çıkmayacaktır. sırf iş olsun diye ortaya atılan bir saçmalık daha. türk eğitim sistemi formalitelerden ibaret.
 5. öğrenciyi anlarım da, öğrenci velileri ne alaka. saçma bir uygulama. elbet bir bildikleri vardır deyip geçelim.