• youreads puanı (2.20)
 1. ülkem insanının gereksiz atarının önemli bi numunesi gibi video. kızın pişmanlığı vazgeçisi ayrıca üzüyor. neden bu kadar hoşgörüsüz olduk acaba.
 2. bence geri adım atmak çok yerinde bir davranış olmamış. gerçi tahditler karşısında biraz korktuğunu videodan da hissedebiliyoruz; fakat yine de işi ileriye taşıyıp gerekirse soruşturmaya bile taşımalıymış kanımca. burası bir üniversite kampüsü ise ve yapılan da bir tür sosyal deney ise * ne olacaksa olmalıdır. acaba teklifi yapan bir erkek olsaydı durum ne olurdu sorusu kafamda canlandı. yazık!
 3. (bkz: ben hocayım bu arada)
  (bkz: tamam sosyal deneyinizde başarılar da kendinize dikkat edin)
  (bkz: böyle deney meney olmaz)
  (bkz: sen iyi misiniz)
  (bkz: soruşturma açar okuldan attırırım seni)
  (bkz: böyle saçma şey görmedim ben, alla alla)

  (bkz: türkiye'de bilim)

  yemin ediyorum utandım. bu nasıl bir konuşma tarzıdır? nasıl bir egodur? nasıl bir tahammülsüzlüktür bu nedir?

  (bkz: hedef kitlenize dikkat edin)

  ne de güzel dikkat etmişler bak ibret-i alem olsun diye internette dört dönüyor videon şimdi. tebrikler.
 4. ota boka sosyal deney ismini takıp çeşitli mallıkları youtube yüklerseniz verilecek haklı bir tepki bence.
 5. direk ben öğretmenim demesi statüsünü bireyselliğinin önüne koyduğunu gösteriyor kanımca.
 6. hatun kisisi eger kavga icerikli degil de cinsel icerikli bi deneye tabî tutsaydi sayin görevliyi "odama gecelim"dermiydi lan acaba...

  bide biseyin basina sonuna 'gorevli' getirilince zihnimde "yasaah hemserim" diyen biri canlaniyo hayde
 7. sosyal deney nedir nasıl yapılır, insanların gizli çekimlerini yapmak sosyal deney midir sorularına cevap veremediği gibi, ne amaçlandığı da belli olmayan "deneydir". bir yanda zimbardo'lar, rosenhan'lar, öte yanda "baa yan bahmışın" diyen ablamız. elbette her video amaçlandığı gibi güzel olmayabilir ki bunun başında çukurova tıp öğrencilerinin çektiği nevi şahsına münhası "çukurova" videosu güzel bir örnektir. ancak nargile kafede otururken "ya biz de sosyal deney yapalım" şeklinde ortaya çıktığı çok aşikar olan bu fikrin "çocuklar bir şeyler yapmaya çalışıyor, köstek olmayın destek olun" şeklinde savunulması yanlıştır.

  dipnot: oradaki kadın kişinin çok değil birazcık idare hukuku bilgisi olsaydı eğer çok daha farklı -ve eğlenceli video izleyeceğimize hayali üç biraya bahse girerim.
 8. yaşamında birey olamamışki ben görevliyim diyor. kendisini ispatlama çabasında. egoistlik düşüncesi de yatıyor altında. insan gözüyle bakmıyor. ben senden üstünüm. büyük balık küçük balığı yer diyor. yeni yasada öğretim görevlilerine birşey yapamıyorsunuz diyor.
 9. sacma tepkidir. insan kizabilir, sinirlenebilir ama bos tehditler etmesi ne kadar bos adam oldugunu gosteriyor. cok buyuk is basardin ogretim gorevlisi olarak. aferin, devam.