• youreads puanı (9.50)
 1. the white buffalo'nun 2010 tarihli "prepare for black & blue" albümünden. yolculuklara güzel eşlik edecek şarkılardan.
 2. insanı ruh dünyasında tatlı bir hüzne boğan şarkı. tüm eski ilişkileri, hayata giren çıkan onlarca kadını, pişmanlıkları tekila içine katıp dikmeye birebirdir.
 3. melankoliden zevk alan benim gibi garip insanlar varsa onlara tavsiye ederim. her ne kadar grubun başka yapıtlarını hiç dinlememiş de olsam binlerce kez dinledim bunu. bir gün gelicek onlara da bakıcam söz.
 4. müziği ayrı sözleri ayrı hüzün verir. her "oh darlin" dediğinde daha da dibe çökersiniz. hayatından bıkan ve artık gitmek isteyen bir adamın düşüncelerini sonuna kadar yaşatır. bizdeki "yaşamak istemem" dünyaya karşı nefretken bu şarkı insanın kendisine olan nefretidir. kendini ne derece pis ve rezil gördüğünü, öldükten sonra öyle olmaya devam edeceğini anlatır. ama yine de arkasında bıraktıklarına karşı bir acıma vardır. başarısızlığa uğradıktan sonra dinlenmemesi gerekir. şu sözleri de yazıp bitiriyorum:
  "ooh, oh, i hear what the neighbors say
  that that poor boy has lost his way
  and i let the others pray"
  jimi