1. beyazperde sitesinde, genellikle yüzeysel ve derinlikten uzak ; gerçekçi olmayan yorumlarıyla filmler üzerindeki tutumunuzu yanlış yönde etkileyen başarısız sinema eleştirmeni.ne sinemaya dair bir derinlik ve farkındalık adına okuyucuya bir şey katıyor, ne de filmleri bütünlük içersinde okuma kudretinden mütevellit en önemli unsuru ortaya çıkartabilme cevheri var kendisinde.
    olumlu ve olumsuz yanları diyeceğim ama genellikle suya sabuna pek dokunmuyor yazdıkları.yani öyle bir yazıyor ki, sanki karalama defterini doldururcasına bir dil hakim. nijat özön veya atilla dorsay gibi kurt biri değil sonuçta iyi hoş da, gelişim potansiyeli de göremedim bu adamda.

    eleştirilerini okuduktan sonra bir fikir uyanmıyor kafanızda o filmi izleyip izlememekle alakalı.sinema eleştirmenliğini bir tür kanaat önderliği olarak görüyorum ben.kozak'sa sürüdeki çobandan çok da öteye gidemiyor. üstelik bu üslubu ortalama seyirciye inme kaygısı dolayısıyla da değil, ki o da kültürel sermaye adına tembelleştirici bir davranış olmakla beraber adamın tamamen metinlere verdiği değer özel bir çabanın ürünü bile değil kendiliğinden yetersizliğin bir sonucu gibi.

    yapımların iyi ve kötü yanlarını görmemizi sağlayacak bir topografya çıkartabilmekten ziyade, iki boyutlu ve çizgisel kalemiyle var oluyor.