• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
Yazar michio kaku
olanaksızın fiziği - michio kaku
ışınlama, zaman makineleri, kuvvet alanları, yıldızlararası uzay gemileri; bunlar yalnızca bilimkurgunun alanları mı yoksa geleceğin kullanılabilir teknolojileri mi? star trek, star wars, back to the future gibi filmlerin fantastik dünyaları ünlü fizikçi michio kaku tarafından ciddi, bilimsel ve şaşırtıcı bir bakış açısı ile yeniden ele alınıyor ve günümüzden bir bakışla evrenin fizik yasalarının yakın ve uzak bir gelecekte bize neler sunacağı tartışılıyor. eğlendirici, bilgilendirici ve yaratıcı; olanaksızın fiziği bizi insan dehasının ve bilimsel olanın sınırlarına bir yolculuğa çıkarıyor. bilim ve bilimkurgu arasındaki arayüzün şaşırtıcı bir keşfi; mükemmel bir araştırma; canlı, müthiş keyif verici bir anlatım
fritijof capra, tao'nun fiziği" ve "leonardo'nun bilimi" adlı kitapların yazarı bu olanaklı olanaksızlıkları ancak birkaç güçlü fizikçi bu kadar iyi genişletebilir ve anlatabilirdi.

(tanıtım bülteninden) (kitap bilgileri los angeles times'dan alınmıştır.)
  1. yıllar önce olanaksız olarak görülen, fakat daha sonra yapılan icatlar gibi bugün yapımı olanaksız görülen icatların; gelecekte yapılmasının ne kadar olanaklı, ne kadar olanaksız olduğunu kesinlikle sıkıcı olmayan bir dille anlatmayı başarmış bir michio kaku kitabıdır. fiziğe biraz ilginiz varsa kesinlikle okumalısınız. içerdiği bilgilerle kesinlikle insanın genel kültürünü ve ufkunu arttırmaktadır.

    türkiye'de odtü yayınları yayımlamaktadır.