1. 3 senedir beşiktaş'ta kanıyla,canıyla forma giydiği her maçta sahada basmadık yer bırakmayan karakterli futbolcu.
  2. beşiktaş'ta forma giymeyi haketmeyen topçu.
  3. bu zamana kadar hep desteklediğim ama şu iki maçtır yaptıkları eşeğin amına su kaçırdı.sahada olmasa beşiktaş 10 kişi oynasa çok daha fazla gol atacağımıza inanıyorum.artık olcayın kenarda oturma vakti geldi hatta geçiyor bile.
  4. beşiktaşlıları son 10 dakika krizinden kurtaran adam.
  5. beşiktaş'ta sergen'in giydiği 10 numaralı formayı giymesine anlam veremediğim futbolcu. illa biri giyecekse 10 numaralı formayı bir sergen olmasa da jose ernesto sosa giysin. olcay da oynayacaksa yine oynasın ama başka numara seçsin kendine bir zahmet.

    tanım: 10 numaralı forma giymemesi gereken futbolcu.

    not: bu entry 15 mart 2016 trabzonspor beşiktaş maçı sonrası yazılmıştır.
  6. beşiktaş'taki son döneminde heyecanını kaybetmişti. eski havasını yakalayabilmesi için değişikliğe ihtiyacı vardı. trabzonspor onun için çok isabetli bir seçim oldu. tam ersun yanal'a göre bir oyuncu. oyun zekası yeterli, tek top oynama, duvar pası yapma gibi becerileri sayesinde takımın hızlı oynamasına katkısı çok büyük. topsuz alanda çok hareketli olması sayesinde kolaylıkla pozisyona girebiliyor. pres yapan, koşan, enerjik bir yapısı var. böylelikle hem takım savunmasını güçlendiriyor, hem de rakip defansı bunaltıyor. eksikleri tekniğinin vasatın altında ve soğukkanlılığının düşük olması olarak açıklanabilir. hadi tekniği neyse, muadilleri thomas müller'in de, dirk kuyt'ın da teknikleri üst düzey sayılmaz ama soğukkanlılıkları yüksek olduğu için yıllarca üst düzey liglerde ve takımlarda boy göstermeyi başardılar. beşiktaş oyun formatı değiştiği için şimdilik onu aramıyor ama gelecekte ne olur bilinmez. sonuçta her takımın olcay gibi bir askere ihtiyacı var.