• youreads puanı (5.50)
 1. bireyin günahı var mıdır yok mudur bilinmez... ama bana şunları düşündürüyor..

  ben bugün huzursuzum.. ben her gün huzursuzum.. kendime bişey olmaz da ya sevdiklerime diye düşünmekten kafayı sıyıracak kadar huzursuzum.. hiçbir şeyden tat alamıyorum.. kendimi rahatça koyuveremiyorum.. bunun sebebi bana göre 15 yıldır çöreklenen, kraldan çok kralcılar sayesinde olduğu yerde kalabilen tayyip ve ümmetidir..

  şimdi diyeceksiniz ki ne alaka?

  valla şu alaka.. ben nasıl o pis cibiliyet yoksunu anlayış yüzünden canımdan oluyorum, huzurumdan oluyorum, korkularım kabuslarım oluyor.. nasıl ki kurunun yanında yaşım, fakat yanıyorum cayır cayır.. hah, bu da aynı durumdur..

  belki bu abim değil ama fukaranın %80'i oyunu bu oluşuma veriyorsa.. bu belediyenin, her belediyenin, valilerin, muhtarların kimin boyunduruğu altında olduğunu biliyoruz netekim.. bu kadar yüksek oranla hâlâ bu dümenciler ülkeye böyle acı çektirebiliyorsa....

  o zaman kurunun yanında yaş da yanıyor babacan işte.. yapacak hiçbir şeyim yok..

  dün ilk izlediğimde içim gitti bu abiye.. yüreğim sızladı... sonra sevgilim işten çıktığını metroya bineceğini söyledi arayıp.. bir an yine ürperdi tüm vücudum.. ya bişey olursa? soruları sardı beni.. sonra hatırladım ki buna sebep olan kesim belli.. ben değilim en azından.. sonra bi baktım, ne abiye üzülüyorum, ne başkasına..

  herkes hak ettiğini yaşamıyor ne yazık ki... ama bir ülke kesinlikle hak ettiğini yaşıyormuş..

  bunu gördüm.
 2. bu arkadaşlardan ankara'da çok gördüm. bir kere bile en ufak yanlış hareketlerine denk gelmedim, öyle bir şeyde duymadım. tamamen işinde gücünde insanlar. ne istendiğini anlayamadım. mevzuatta bir engel varsa o kaldırılsın ekmek tekneleri değil.
 3. bir devlet düşün ki kağıt atıklarının toplanmasını bile yüzüne gözüne bulaştırıyo.
 4. can yakıcı bir olay.

  adam cebine gireceği 3 kuruşu canından önemli görüyor işte insanları ne hale getirdiklerini görün bu sistemin..

  sen devlet olarak cengiz inşaatın milyonlarca borcunu sil, reza zarrab gibi kaçakçıları başının tacı yap ödüller, plaketler ver sonra garibanın geçim kaynağını elinden al. rantınız, aç gözlülüğünüz batsın gerçekten.

  uzun süredir böyle yürek yakan bir video izlememiştim, her gün ayrı bir buruk hikayesi var bu ülkenin..
 5. kahreden görüntüler.
  büyük şirketler cebini dolduracak diye, şu durumdaki insanlar büyük şirketlerin kölesi olsun diye, köleler kontrol edilebilir olsun diye...
  hem de bu milletin kendisinin kendisine reva gördügüdür. (bkz: homo homini lupus)
  t
 6. bıraksana be kardeşim sende, devlete daha çok lazım belli ki.
  gunez
 7. bir ülke düşünün ki vatandaşı sokaklardan kağıt toplayarak geçimini sağlamak zorunda kalsın. bir ülke düşünün ki vatandaşı topladığı atıklardan kilogramı 25 kuruşa ekmeğini kazanmaya çalışsın. bir ülke düşünün ki kağıt toplayan insan sayısı arttı diye vatandaşın atıklarını satın alan ama kayıt altında olmayan iş yerlerine 140 bin tl ceza kesilmesi kabul görülsün. bir ülke düşünün ki atıklarını üç beş kuruşa bu iş yerlerine kabul ettire bilenlere 20 bin tl ye varan cezaların kesilmesi kabul görülsün..
  yoksa hala öyle bir ülke düşünemedin mi arkadaş.. fazla yorma o ufacık beynini.. ben yardım edeyim.. o düşünmen gereken ülke senin ülken....
  ---ama öyle demeyin yolumuz çok güzel double double..
  ---ama deprem vergilerinden yapılmış, deprem olunca insanlar madur oldular..
  ---yoooğğğ yoooğğ inanma inanma yollar çok güzel, köprüler, havalimanları, avmler.....
  ---------su çok güzel sende gelseneeeeeee.........
 8. kapitalizmdir. eğer inançlı biriyseniz günahtır, değilseniz ahlaksızlıktır. bu ülkede ahlak klişe olacak fakat doğru, iki bacağın arasındadır. halbuki adı geçen ülkede akşam çocuklarının boğazından iki lokma geçsin diye fuhuş yapan kadınlar var, böbreklerini satan köylü var, 8 yıl önce habersizce kesilen ve faizleriyle 8 bin lira olan trafik cezasını aldığı asgari ücretten keserek ödeyen, devletine borçlu kalmak istemeyen bir arkadaşım var, ışıklarda cam silen, tecavüz edilen, gelin olsun diye satılan, bindiği bot yakalanmasın diye batırılan, ölen, yaralanan, uyuşturucu bağımlısı yapılan çocuklar var, namusunu kimse savunmadığı için tacizcisinin kafasını kesip köy meydanına atan anneler var, cumartesi anneleri var, pazar sevişgenleri, yaptıkları her hareket vatana ihanet sayılan üniversite öğrencileri var. diğer yanda paracıklar, paracıklar.. vergi borcu 2 senede bir affedilen hatırlı işadamları, 750 bin dolarlık saat takan politikacılar, 20 bin korumayla gezen birlik bütünlük teminatı(!), makaracılar, bakaracılar, sakallılar, cüppeliler, fesliler, rabbine sorup cleveland cevabı alanlar, saadet zincirleriyle kendilerinden başkasının ekonomik iyiliğine din adına(!) kastedenler, yeni zenginler, multi milyonerler, kefenliler, insan-hayvan-bitki ayırt etmeksizin doğada bulunan her şeye şiddet uygulayan pişkinler var.

  rezillik diz boyu, ahlaksızlık da. videodaki abi aslında işi için değil, yaşayabilmek için ölümü göze alıyor. paranın tanrı olduğu bir dünyada elinden gelenin en iyisini yapıyor. insanların en savunmasız halleri, çaresizliklerindedir. yalvarması, bağırması, arabasını alıp öcülerden, böcülerden kaçmak istemesi bundandır. bu abileri üzmeyin.