1. ilk bakarsınız böyle rengi falan solmuştur beden aynı beden fakat hissettiğiniz farklı bir şeyler vardır. ilk elinizi attığınızda ürperirsiniz çünkü ruh yoktur artık. o canlılıktan o sıcacık tenden geriye soğuk sonsuz uykuya dalmış bir beden kalmıştır . o muydu daha bir saat önce konuşan, o muydu hareket eden, gülen, ağlayan diye düşünürsünüz. ölümün en zor yanlarından biri de bu ya. eğer bir de tanıdığınız biriyse allah yardımcınız olsun.
  2. bazen aci korkudan agir basabilir. mezun oldugumu goremeden erkenden aci cekerek olmus babamin acik gozlerini tabutunda ellerimle kapamistim. tedavisi icin kostururken okula gitmek devamsizlik yapmamak cok zordu. daha fazla vakit gecirmek istedigimden okulu pek sallamiyordum. bazen dusunuyorum acaba o olene kadar mezuniyeti alsaydim gozleri acik gitmez miydi acaba diye, ama sonra son 9 ayini iyi ki beraber gecirmisiz, sokmusum mezuniyetine diyip kisa pismanligim derhal son buluyor.
  3. allaşkına nerede o şair ruhlu ipneler, ölü bedene dokunmakmış başlık aç sonra kaç çok duygusallar yemin ederim kız olsam verirdim helecanlandım. ne yazık ki herhangi bir materyale dokunmak ile arasında fark yoktur, sizin için duygusal olabilir ancak üçüncü kişi için sıradan olabilir. dikkat çekmek için açılan başlıklardan birtanesi o kadar.