ömer tuğrul inançer

Kimdir?

ömer tuğrul inançer (d. 1946, bursa), türk avukat, mutasavvıf, müzisyen.

ömer tuğrul inançer 1946 yılında bursa'da doğmuştur. istanbul üniversitesi hukuk fakültesinden mezun olarak, 1991'e kadar hukuk müşavirliği yapmıştır. 1991 yılında kültür ve turizm bakanlığı istanbul tarihi türk müziği topluluğu'nun genel müdürlüğüne atanmıştır.

kitapları

dinle neyden & mesnevi sohbetleri vakte karşı sözler ömer tuğrul inançer ile gönül sohbetleri bir muhammedi aşık: hz. mevlana muhabbet peygamberi hz. muhammed (sav) sohbetler gönül gözü (kenan gürsoy) şarkılar seni söyler (ahmet özhan ile) aşk kağıda yazılmıyor (ayşe şasa, abdurrahim karakoç, lale müldür, erol göka, sadık yalsızuçanlar, enis batur, laurent mignon, mahmud erol kılıç ile) mübarek vakitler

tv ve radyo programları

tuğrul inançer ile seyir defteri (burç fm) mesneviden : mehmet fatih çıtlak ile birlikte (mehtap tv) ömer tuğrul inançer ile gönül dünyamız: saadettin acar ile birlikte (trt türk)
  1. bir ramazan günü, iftar saatinde yaptığı bir sohbet esnasında hamile kadınlara:" onların dışarı çıkması terbiyesizliktir" sözleri epeyce bir konuşulmuştu.