• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
ömür dediğin
trt'nin yapımcılığını üstlendiği programda yarım asrı devirmiş hayatların hikayelerine tanıklık ediyorsunuz. her hayat bir hikayedir ve her hikayenin bir başı ve bir sonu vardır. kendi kahramanları tarafından anlatılan sona yaklaşılmış bu hikayelerde hüzün ve tebessüm yan yana gitmektedir. her programda farklı bir yere konuk olan programı dinlerken geçmişe gidip yaşanılanlara tanıklık ederken, insanların acılarını ve sevinçlerini yüreğinizde hissedeceksiniz ve yaşlılığınızda sizi nasıl bir kaderin beklediğini düşünmeden edemeyeceksiniz.
 1. "Gençlikte günler kısa yıllar uzun, ihtiyarlıkta yıllar kısa günler uzun" sözünü aklımıza getiren, ninelerimiz ve dedelerimizin anlattığı hikayelerle yer yer üzüldüğümüz, yer yer güldüğümüz trt'nin en başarılı yapımlarından birisi. Her programda insanın yüreğine bir şeyler oturur, boğazı düğümlenir. Hep hüzünlü şeyler anlatılmaz ama insan belki de duymak istediğine odaklanır. Savaş anıları, evlat acısı, Yalnızlık, sevdiceğinin senden önce ölmesi kısacası insanoğlunun dünyada başına gelebilecek bütün acıları, sevinçleri bulmak mümkün bu programda.

  şuradan bütün bölümlerine ulaşılabilir: http://www.trthaber.tv/videogaleridetay/24
 2. yalnızlık tanımları yapılmaya çalışılıyor ya sürekli,ömür dediğinde bir nine,"ölüveririm belki diyon,bakınıyon,sabah oluyor,bugün sağım gene diyon.zor yalnızlık çok zor" demişti.ben mıh gibi çakılmıştım olduğum yere.ben yalnızlığı bu kadar acımasızca tarif eden bir başka cümle okumadım,duymadım.

  sevdaya,aşka dair en acı cümleyi de hatay hassalı mustafa deden duydum
  "hatice bugün dünyadan göçeli 1918 gün oldu".mustafa dedenin gözlerinde gördüm

  velhasılkelam,ömür dediğin nedir.ömür dediğin....