• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.43)
one punch man
bu seri; cansız duruşu, kel kafası ve de hiç de etkileyici olmayıp her tarafından sıradanlık fışkıran saitama adındaki genç hakkında. ne var ki sıradan görünüşünün altında sıradan problemler yatmamakta. işin aslında kendine zorlu rakipler arayan süper bir kahraman o! asıl sorun işte burada ortaya çıkıyor. ne zaman umut vadedebilecek bir rakip ortaya çıksa tek yumrukla amele sümüğü gibi yere yapıştırıyor. acaba saitama sonunda kendisine meydan okuyabilecek kötü birisini bulabilecek midir? meydan okumak için yeni kötüler ararken saitama'nın kolay ve komik zaferlerini sakın ola kaçırmayın! (turkanime.tv)
 1. bir süper kahraman parodisi. karşılaştığı her düşmanı tek yumrukla öldüren, akla gelebilecek süper kahraman klişelerinin hepsinin tam zıttıdır karakterimiz. mizah dozu epey yüksek bir animedir. mangası animeye yeni çevrilmesine rağmen ciddi bir fenomen haline geldi. tek bir bölümünde bile sıkılmayacağınız bu animeyi mutlaka izleyiniz.
 2. killer moves serious series: serious punch ile ne kadar klişe varsa laf sokan bir animedir. zibilyon tane jutsu, kombo yiyip yerden büyülü bir şekilde kalkan ve daha önce kullanmadığı özelliği klişe bir sözle kullanıp düşmanlarını yok eden doğuştan loser, yapımcıdan torpilli çakma anime kahramanlarını yerin dibine sokan, kahraman gibi kahraman saitamamızın hikayesini anlatır.

  düşmandan köteği yedikten sonra yerde kendi kendine cesaret sözleri söyleyip, kalabalığın desteğiyle ayağa kalkıp düşmana tek atan karakterlerden sıkıldınız mı? çözüm one punch man'de

  dayağı yedikten sonra cesaret konuşması yapan ve topluluğun gaz verdiği süper kahramanımıza ne olacağının küçük bir kesiti:
  https://youtu.be/wVNyTtEaI7k?t=1m24s
 3. gintama sonrası komedi bir anime/manga arayışıma kısa bir mola vermemi sağlamış olan mangadır.

  öncelikle mangasından başladım daha sonra fazla bölüm olmaması sebebi ile animesini ayrıca izledim.

  işsiz güçsüz hayattan bıkmış saitama bir gün niye süper kahraman olmuyorum diye bir düşünce ile süper kahraman olma yolunda yaptığı antremanlar sonucunda yaşadığı evrende en üst seviyeye ulaşır.

  fakat saitama için ufak bir sorun vardır. artık kahramanlık anlamında en üst seviyeye ulaştığından ve tüm dövüşlerini basit bir yumrukla kazandığından hiçbir dövüş onu tatmin etmez ve bu yüzden oldukça mutsuz ve vurdumduymaz bir hale gelmiştir.

  hikayede kahramanlar birliği diye bir oluşum vardır. kahraman olmadan önce saitamanın yengeç adamdan kurtardığı çocuğun babası bundan etkilenip kahramanlar birliğini kurmuştur. yani bu birliğin kurulmasına bir nevi saitama sebep olmuştur.

  ayrıca hikayede en çok gözüme çarpan ise ağır saplantıları olup aşırılaşan insanların canavara dönüşmesidir.

  bazen saitamanın kahraman olma yolunda yaptığı aşırı ve saplantılı antremanlar sonucunda aslında en güçlü canavara dönüştüğünü fakat saitamanın bunu halen anlayamadığını düşünmüyor değilim.

  saitamanın kahraman olmadan önce ve sonraki resmi

  genel anlamda komik, eğlenceli ve kafa dağıtmalık bir seridir. okunmasını tavsiye ettiğim bir mangadır.
 4. actim izliyorum.genos anlatiyor boyle hayatini.alismisiz bizde ciddi animelere yok annesi olmus yok koyu yanmis filan.1 dk anlatti.sonra bir ciglik duydum"20 kelimeyle ozet gec amina koyayim lan bana ne bunlardan"diye üstat saitamadan.lan noluyor demeden bastim kahkahayi.

  ozletmis animedir.8 10 sezon surmesi dilegiyle

  o kadar siradan biri ki daha siradan olamazdi.marvel asiklari izlemesin!
 5. ironikomik animelerin en önünde depar atanıdır, saitama sensei'nin varoluşuna hayran bırakandır.
  reap
 6. ilginç bir yapım çünkü alışık olunan türden bir şey değil. herkesi tek yumrukta yenen bu baba karakter komik olmasına komik ama bir o kadar da umursamaz. bu animede altınıza edene kadar gülebilirsiniz, belki de gülümsemeden izlersiniz bunun ortası yok.

  üzücü yan ise şu ki hikaye derinleşmiyor ve ha bire ortaya çıkan uzaylımsı-yaratığımsı iğrenç varlıklar beni sıkıyor ama komik olduğu değişmez bir gerçek.
 7. deadpool'la bağlantılı biraz. nasıl diğer marvel serilerine bin basmış ve klişeden uzaklaşmışsa one punch man (gönüllerimizin keltoşu) de öyledir. salt macera dışında araya espri de katılmış. kısacası severim ben bu animeyi.

  şu umursamazlığa bakın
 8. ilk başlarda tutulmamasindan dolayı hemen final yapmışlardır. ama son zamanlarda aldığım duyumlara gore yeni bir sezonla izleyici karşısına çıkacak, hobi olarak süper kahramanlık yapan birinin hayatını konu alan ve galiba 12 bölümlük komedi sayko anime serisi.