• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
onegin - martha fiennes
1820'lerin st. petersbourg'dan bunalan genç aristokrat onegin, amcasından miras kalan taşra köşküne gelir.buradaki komşuları lensky ve nişanlısı olga ile kısa sürede arkadaş olur.olga, genç adama kız kardeşi tatyana'yı tanıştırır.kırılgan tatyana, yakışıklı onegin'in sözünü sakınmayan tavırlarından etkilenir ve ona inan-ı aşk eder.onegin, genç kızı refüze edip,aracı olan lensky'in aile onuruyla oynadığında,iki adam kendilerini bir düolloda bulurlar.onegin, yaptığı tercihlerin bedelini çok ağır ödeyecektir.
 1. "puşkin’in nazım romanının kahramanı meşhur yevgeni onegin, bu kez ralph fiennes’in oynayıp ablasının yönettiği bir filmde karşımıza çıkıyor. bafta’larda en iyi ingiliz filmi seçilen şık yapım, bilindik ama etkileyici öyküyü yeniden anlatıyor."
 2. puşkin'in yevgeni onegin isimli eserinden uyarlanmış filmdir.
  filmi öyle çok beğendim ki, ertesi gün fellik fellik kitabının türkçe çevirisini aradım, tabii ki bulamadım çünkü baskısı tükenmiş ve yeni baskı yok görünürde.
  tatyana'nın gençliğine rağmen ne istediğini bilmesi, onegin'in tüm pervasızlıkları ve filmin sonu. ne olurdu sanki, diye hayıflanıp durdum bitince. ne olurdu sanki..
  nesli