1. 2013 yılında çin akıllı telefon üreticisi oppo'dan ayrılan pete lau tarafından kurulan fiyat/fayda odaklı akıllı telefon üreticisidir.

  bu fiyat/fayda olayının suyunu çıkaran oneplus, ilk göz ağrıları (bkz: oneplus one) modelini piyasaya sürdüğünde, piyasada bulunan en güçlü android cihazdan daha güçlüydü. buna rağmen 16gb sürümü 299$ uluslararası satış fiyatından piyasaya çıktı. ki bu fiyat, donanım olarak en yakın rakibinin yarı fiyatından daha azdı belki de. türkiye'de dağıtıcısı olmadığı için türkiye piyasasını karıştıramadı, ancak oneplus'tan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı.

  daha sonra fm radyo ve nfc özelliklerini kaldırıp yerine parmak izi okuyucu, çift sim kart, lte, 4k video, 4gb bellek, 3300mah pil gibi özellikler eklenen (bkz: oneplus 2) , 64 gb hafızalı modelini 399$ (€ kullanan ülkelerde 399€) fiyatla satışa çıkardı.

  hemen ardından da zerafetin simgesi olarak (bkz: oneplus x) .

  oneplus kullanıcılarının en büyük sıkıntısı, telefonun markasını soran kişilere anlatması.
  - telefon güzelmiş, ne bunun markası falan?
  - oneplus 2
  - he, htc mi?
  - oneplus
  - tamam da markası ne, sony mi, samsung mu onu diyorum
  - bir artı. markası bir artı. modeli iki. ne etti? üç.
  - hı?
  - zırt erenköy
 2. bunun one plus 3t'sini ocak ayında almıştım, o zamanlar 3-4 aylık yeni bir telefondu. adamlar bu ara 5. jenerasyonu çıkartıyor hemde aynı paraya. enteresan bir firma 6 ayda bir yeni cihaz çıkartıyorlar piyasaya.

  bu arada telefondan oldukça memnunum, yağ gibi akıyor namussuz. isınma falan gibi birşey hiç olmadı. dash charge dedikleri özel şarj aletinin olayı süper 30 dakikada bir günlük şarjı yapabiliyoruz. ancak yüksek akım çeken bir şarj aleti ( 4 amper) orijinal kabloyla kullanmakta fayda var ve usb kablosu kendisine özel bir porta sahip. yinede apple ürünlerinden ucuz.

  tavsiye eder miyim? ederim gülüm.

  ps: kıskanmayın la pis iphonecu özentiler.