1. saygıdeğer youreads üyeleri online alışveriş yapıyorlar mı? yapıyorlarsa sitelerin linklerini bıraksalar da bilen bilmeyen faydalansa.
 2. geek, güzel bir uygulamadır. google play den indirip göz gezdirin. hoşunuza gidecek, eminim. 3 liraya aldığım saat, 150 liraya aldığım projeksiyon cihazı, takı toka çakı çakmak ile gerçekten şahane. 3 liraya çinden, singapurdan, hong kongtan ürün almak ve gönderilmesi komik ama güzel.

  dx, bangkok gibi uygulamalar da vardır.
  han
 3. amazon: zaten büyük ihtimal bilmeyen yoktur. aradığınız çoğu şeyi tek bir sitede bulmak mümkün. kargo ücretleri gün geçtikçe daha uygun hal alıyor ve durmadan kampanyalar yapılıyor. hep kampanya beklediğim için kullanma fırsatım olmadı ama paribus.co ile fiyat değişimi olan ürünlere fazla ödediğiniz paranın u ini iade ediyormuş.
  edit: yazmayı unutmuşum amazon alışverişinde camelcamelcamel ve honey gibi araçlar hayat kurtarır.
  amazon smile (*:aynı zamanda amazon urli başına .smile koyarak da olur. ) ise amazon alışverişlerinizin bir kısmını sizden bir şey çıkmadan bağışlar.

  ebay: farklı satıcılar ürünlerini satışa sunuyor. satıcılara dikkat edilmesi şart. dropshipping yapan uyanıklar yok değil.

  hobbyking: rc ürünleri satıyor. normal hobi alışverişi için kargo sebebiyle her zaman uygun olmasa bile arada çok güzel kampanyalar yapıyor.

  banggood:bana göre aliexpress'ten güven olarak bir tık önde olan çin alışveriş sitesi. yaşadığım birkaç sorunda gayet yardımcı oldular. sık sık etkinlikler yapılıyor.

  aliexpress:bilmeyen yoktur herhalde alibaba'nın perakende satış sitesi. burada ürünler ebay gibi farklı satıcılar tarafından satıldığı için genel bir yorum yapmak güç. site alipay sistemine geçmeden önce rahatlıkla kullandım ve sorun olduğu zaman iade almakta sorun yaşamadım. şuan halini bilemiyorum. satıcılara ve skorlarına dikkat etmek lazım.

  etsy:bu tarz sitelerden ben pek anlamam o yüzden hiç alışverişim olmadı. ama alışveriş yapan tanıdıklarım var. genelde el yapımı veya bulunması zor ürünler satılıyor. fiyatlar bana göre uçuk ama anlayan birine göre uygun fiyatlı olabilir emin değilim.

  gearbest:başka bir çin tabanlı site. pek önermiyorum açıkçası çünkü fazla sorun çıkarabiliyorlar. ama bazı ürünler rakiplerine göre çok daha ucuza oluyor ve memnun kalan insan sayısı da küçümsenmeyecek sayıda. gördüğüm kadarıyla paypal kullanarak satın alanların sorunları çözülüyor gerisi umursanmadan kalıyor. o yüzden alışveriş yapacaksanız paypal kullanmaya gayret edin.
 4. arkadaşlar malum öğrenciyiz. cepte para yok avm'lere gidip har vurup harman savuramıyoruz. ama yine de ihtiyaçlarımız var alacağız bir şekilde. ev arkadaşımla ortak kulaklık almaya karar verdik. özel bir şey olsun istedik. böyle kaliteli olacak hemen bozulmayacak. neyse aradık ettik falan, küçük yerde öğrenci olduğumuz için aradığımız bulamadık haliyle. arkadaşım öğrenci az limitli kredi kartıyla bu sorunu çözebileceğimizi söyledi. nasıl olacak acaba diye düşünürken akilliphone adresinde aradığımız kulaklığı bulduk ve sipariş ettik gayet memnunuz oturduğu yerden alışveriş yapmayı sevenler ve bütce sıkıntısı olanlar için bence birebir tavsiye ederim.

  http://www.akilliphone.com/