1. önümüzdeki 5 yıl.

  ... bazı şeylerin komplo teorisi olmaktan çıktığı, genel bir rehavet durumuna geçtiği alana gireli biraz oldu.

  *

  1. afganistan' ı, yeni dünyanın başkenti yapmak.
  2. milyonları inandırdıkları vadedilmiş topraklar kisvesi altında, seçilmiş veya üstün ırk olarak, diğer tüm ırkları kendi köleleri haline getirerek, ülkelerin sınırlarını ortadan kaldırma, büyük devletleri bölerek, ülke gibi gözüken ama aslında eyalet yapısında düzene sahip toplumları, tek merkezden yönetim planı için, sağlam ve gelenekçi milletleri "dünya insanı" politikası ile yozlaştırmak, birlik duygusunu yok etmek.
  3. dinlerin arası diyalog politikasıyla, kardeşiliği esas gösterip, dinlerin kurallarını tartışılabilir, değiştirilebilir bir platforma insanları çekmek.
  4. ülke sınırları içerisinde, coğrafi şartlara göre çok daha dayanıklı bir etnik grup seçerek, ileri ki zamanlar için intikam duygusunu kanalize etmek, fikirsel olarak yetiştirmek, düşman etmek ve çoğaltmak... bunun gerçekleşmesinin zor olması sebebiyle, kin ateşlemek için belli dönemlerde aynı topraklarda, aynı etnik grubu kıyıma ve yıkıma uğratmak... bu görevi, o ulusun devletine vermek.
  5. genç çocukları astırmak... dahası, onların da isyan etmesi için ortamlar hazırlamak.
  6. ülke başkanlarını da, hükümetlerini de, hükümet yanlılarını ve dahası hükümet karşıtlarını da örgütlemek!
  7. ihtilaller ve buhranlar ile ülkenin nabzını yoklamak, sınamak... tabiri caiz ise, çorbaya, daha ne kadar tuz atılması anlamak için tatmak!
  8. yavaş yavaş sonu hissetmek... hızlanmak.
  9. süleyman tapınağının sütunlarını yıkmak... bunu, istedikleri başkentteki adamlardan biri yaptı demek.
  10. sonraki ilk 1/10 yüzyıl, bu bahane ile oralara yerleşmek... tabiri caiz ise, tesviyelemek.
  11. bu ilk 1/10 yüzyılın 9. yılında, yeni bir karabayraklı çıkarmak... tıpkı, daha önce çıkardığı ve sütunları yıktırdığı gibi.
  12. bu karabayraklı katillerle, yeni başkentin civarını dövmek... her gün.
  13. daha önce hazırladığı ve kin ile intikam ile kandırdığı, eğitimlerine asla hiç bir hükümet yetkilisine izin vermediği etnik grup ile karabayraklıları karşılaştırmak.
  14. 1/10 yüzyılın 15. yılında, etnik grubu, hem devletinin hemde karabayraklıların arasına sıkıştırmak.
  15/16/17.... sonraki 5 yıl içerisinde ise...?!

  *

  olacakların veya olmuşların hikayesine inanmıyorsunuz değil mi? :)
  o zaman, şunları okusanız da aslında çok bir şey kaybetmezsiniz.

  önümüzdeki 5 yıl içinde; pkk ile işid birbirine karışacak... ayırt edilemez duruma gelecek. sonra doğudan içeri girecekler... çünkü, onlara müdahale edilmesine izin verilmeyecek.
  ve diyecekler ki bize: "yardıma geliyoruz, müttefikim... biz zaten buralardaydık. bunları gördük ve hesabımızı yaptık, sen güven ve arkana yaslayıp izle... hepsini yok edeceğiz."
  ama şunu da ekleyecekler: "bunları yapabilmemiz için buranın biraz savaş alanına dönmesi kaçınılmaz. sen devlet olarak, şöyle dicle sınırına kadar uzaklaş... büyük bombalar patlayacak... zarar vermesin sana"
  sonra bu müttefik, burayı güzelce tesviye edecek, hdp ne ki? teröristi, pkksı, işid' i, müslümanı, ermenisi... hepsini temizleyecekler.
  işleri bitmeyecek... bitirmeyecekler.
  sonra şöyle diyecekler... "biz biraz yorulduk, ara veriyoruz. zaten iyice kırıldılar. sen istikrarını koru, düşünme buraları."
  ama bombalardan sonra bu ülkeden, askerlerini savaş bölgesine göndermesini isteyecekler, git biraz da sen intikam al diyecekler...
  sonra, tampon bölge oluşturalım biz en iyisi diyecekler!
  ve ülke, tamda onların, bu planları kendi elleri ile gerçekleştirmek için değiştirdikleri kitaplarında yazdığı gibi olacak.
  komik geliyor değil mi?
  rusya bunu yıllar önce gördü. afganistan' a gitti ama olmadı.
  onlar da rusya' nın gördüğünü anladılar... önce onları afganistan' dan çıkardılar, sonra tekrar deneme riskine karşı, onu güzelce parçaladılar.

  "2017 yılında, genisys devreye girecek ve herkes, bu sistemin birer kölesi olacak"
  terminatör genisys
  fena laflar bunlar, fena...