1. ömrümde böyle bir gerilim oyunu görmedim ben arkadaş. elinizde sadece karanlıkta ilerlemek için kullanacağınız gece görüşlü bir kameranız var o kadar. ne silah, ne bıçak, ne sopa hiçbir şey yok! tamamen sizin saklanma ve kaçma becerileriniz üzerine oynadığınız konusu da bir o kadar muhteşem bir oyun.
 2. bir el kamerasının ne denli kullanışlı olabileceğini gördüğünüz, olanca korkuya rağmen insanın içindeki gazeteci/haberci ruhunu ortaya çıkaran, bir yandan yusuf yusuf ilerlerken "sağ salim çıkıp bu görüntüleri bir servis etsem ne ünlü olurum, ne para kırarım var ya.." diye düşündüren; sürekli gözünüz kamerada oynamaya çalıştığınız bir hayatta kalma oyunu.
 3. korku oyunlarında (amnesia , slender man , soma) beni outlast kadar geren tek bir oyun var , bunu sevenlere de öneririm :
  (bkz: alien isolation)
 4. inanılmaz sinir bozucu, inanılmaz geren bir oyun. 3-4 aya yaya yaya bitirdim ben bunu. korku dozu yüksek olmasına rağmen ben korkudan değil sinirlerimin laçkalaşmasından aylara yaydım. iki ay önce de bunun devam oyunu olan outlast whistleblower a başladım. bakalım o kaç ayda bitecek.
 5. binanın içine girip gece görüş kamerasındaki gerçekçiliği gördüğüm anda alt+f4 yaptığım oyun. neyse ki devamı bu kadar korkutmadı. hikaye olarak bir (bkz: amnesia the dark descent) değildir.
 6. mükemmel karakterler barındıran oyun.
  dlc paketindeki eddie nam-ı diğer groom yaratılmış en korkunç ve psikopat korku oyunu karakteri olabilir belki.
  malum yerde tüm erkeklerin kendini waylon park'ın yerine koyduğunu tahmin ediyorum.