• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
öyle miymiş - şule gürbüz
ne yaptık biz sahi burda bunca vakit, dört mevsim, oğul uşak, bez tarak? ne yapacaksın bir düzen var, ilahî düzen, yaprak düşüyor, güzelim kuşlar huzurda el pençe bekliyor, insan kendisi tokken başkalarının da hep bir şekilde doyurulduğunu sanıyor, yemiştir bir şey diyor, doymuştur, içmiştir, içmez olur mu, yoksa ölür diyor, ama ertesi gün ölü mü diri mi bakmıyor. aslan elleri önde eceli arkasında yatmış yarı aç ama heybetli, oğlan beş bin yıl evvelin hatalarını yapıyor, ama aklına derslerde de okusa, kitaplarda da kavuşamıyor, o da anlaşılan geçiyor, kız üç bin sene öncenin heveslerinde, senin kıza bak dirilse bir asurlu gülecek, ey mezopotamya, eski krallık, asma bahçeleri, kuleler, yenisi ve iyisi yapılamazken bunca yıkılmak niye?
 1. 11 mart cuma günü, şule gürbüz 'ün iletişim yayınlarından çıkacak olan yeni kitabı.
 2. okunurken not alınmamasını tavsiye ettiğim kitap.
  zira kitabın tamamı şahane tespitler,ironilerle bezeli örneklemeler ve tabiki eşsiz bir üslup barındırıyor.dini esintiler içeren eserleri sevmesem de nazan bekiroğlu ve şule gürbüz için bu konuda bir şey yapmam imkansız.onlarla bu kadar geç tanışmış olmak ise..neyse ona hiç girmeyeyim.
 3. altı çizilecek birçok satırı olan muazzam kitap. en sevdiğim kitabı seçmek her zaman zordu ama sanırım öyle miymiş en sevdiğim kitap oldu. ege'de geçen bir masal gibi hissettirdi bana.
  anna