• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
Yazar Ted Dekker
oyun - ted dekker
türkçede ilk kez yayınlanan ted dekker, unutulmaz karakterlerin, iyi ile kötü arasındaki amansız mücadelelerini, adrenalin yüklü dili ve sürpriz sonlarıyla anlatarak, okuyucusunu şaşırtan bir yazar olarak bilinmektedir.

gizemin ustası olarak tanımlanan dekker, bu kitabında korkunç bir fırtınanın içinde başlayan olayların bir biri ardına gelişmesiyle bir hesaplaşmanın doruk noktasına ulaşıyor.

red isimli katil intikam peşinde, yarım kalan bir hesaplaşmanın kapanması için kasabadadır. olaylara karışan fbi’ın açıklamadığı bir gizem, kasabada kalmak zorunda kalan eski bir tarikat üyesi genç bir kadın, geçmişlerinde yaşadıkları olayları saklamaya çalışan iki kardeşle olaylar içinden çıkılmaz hal almaktadır.

şimdi fırtınanın gizlediği bu topraklarda bu hortumlardan daha uğursuz bir gerçek vardır: adı red olan intikam peşindeki bir katil, yarım kalmış hesabını kapatmak için kasabaya gelmiştir.

ama fbi’ın açıklamaya pek hevesli olmadığı bir gizem hem red’in hem de summerville’in teninin arkasında saklıdır. küçük bir kasabayı yok etmekten çok daha fazlasına sebep olabilecek bir gizem.

eski bir tarikat üyesi olan wendy davidson, annesini ziyaret etmek için çıktığı yolda, dört yabancıyla birlikte olayların tam ortasına düşmüştür. aralarından biri sıradaki kurban olabilir…

“oyun, sürükleyici anlatımın tahrik edici bir kurguyla birleştiği, aklın sınırlarını zorlayıcı bir başyapıt.”
—title trakk
 1. kitabı kız arkadaşımın yoğun ısrarları sonucu okudum ben. hatta kitabı bana verdikten sonra bir süre kapıyı açık tutması için takoz olarak kullanmışlığım da vardır. sanmayın ki kitap çok kötü olduğundan , ben çok üşengeçtim.

  ilk okuduğum ted dekker kitabıydı benim. her ne kadar ön yargılı şekilde yaklaşmış olsam da kitabı bitirdikten sonra karmaşık duygular içerisindeydim.

  kitabımızda beş kahramanımız var. polis , genç bir kadın ve erkek kardeşi , restoran sahibi ve oyun geliştiricisi. bu kahramanlarımız çölün ortasında bilinmezliğin içinde sadece iki binanın varlığında sıkışıp kalıyorlar. seri katilimiz olan red bu gruptan içlerinden en çirkinini öldürmesini talep ediyor aksi halde kendisi tüm grubu öldürmek ile tehdit ediyor.

  her ne kadar stephen king romanlarını andırsa da kitap ilerledikçe çok daha farklı kulvarlara yöneliyor. öncelikle şunun garantisini vereyim gerilim uzun süre peşinizi bırakmıyor , eğer bu türe yabancı değilseniz ve türün önemli eserlerini okuduysanız size olağan gelebilir fakat kurgusu olsun , olay örgüsü olsun sizi içinize çekmeyi başarıyor. gerilim - korku karışımını güzelce hissettiriyor sizlere.

  sizlere önerim bu güzel kitabı okumanız yönünde. konu olarak çok fazla orjinallik taşımıyor olsa da karakter etkileşimleri , diyaloglar , karakterlerin psikolojileri gayet güzel anlatılmış ifade edilmiş.