1. tr. panseksüel insanlarda "ay bu travesti" "aa bu gay" vb karakteristik özelliklerini farketmeden o kişilere aşık olabilen insandır. yani bu kişi herhangi birini sevebilir ama "a bu beni gay yapar" vb düşünceler taşımaz
 2. ing. pansexual olan çokçul cinsel yönelim biçiminin türkçe çevirisidir
 3. çekici bulduğu insanlara, ne oldukları umursamaksızın arzu duyan ve onlarla ilişki yaşayabilen kişi. genelde biseksüel sanılırlar.
 4. insanları kadın ve erkek olarak görmeyen kişilerdir. bu sebeple eşcinsellerden ve biseksüellerden farklıdırlar.

  çünkü eşcinseller veya biseksüeller için erkek veya kadın vardır. panseksüeller için karşında sana çekici gelen bir varlık vardır.

  ayrıca "biseksüellerden korkacan hacı, hem erkeğe hem kadına yürüyorlar" şeklinde sığ sularda yüzen yurdum insanı bence esas bunlardan korksa yeridir. adamın kafasında cinsiyet diye bir şey yok sonuçta.

  ayrıca (böyle böyle her paragrafa ayrıca ile başlayacağım sanırım) cinsel sapıklık yüzünden önüne gelene hallenen insanlar değildir bu insanlar. ciddi ciddi bir sevgi vardır ortada. "off bugün canım çok sıkıldı acaba kadınla mı yoksa erkekle mi yatsam?" kafasında insanlar değildirler eğer normal bir psikolojiye sahiplerse.

  miley cyrus kişisi de bu insanlardan biridir ayrıca. her ne kadar kendisinden uzak dursam da aynı kaynaklardan beslendiğimizi görmek ciddi ciddi şaşırtıyor beni.