• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (3.88)
paranormal activity - oren peli
genç bir çift evlerinde garip bir gücün varlığından şüphelenmeye başlıyor ve evlerini kamera sistemiyle donatıyor. işte paranormal activity bu kameralara yansıyan görüntülerden oluşuyor sadece.
 1. serinin ilk filmi olması sebebiyle, en fazla etki altına alanıdır. çekim şeklinin sıradan bir film gibi olmaması sebebiyle sanki daha önceden birilerinin başına gelen bir şeyi sen evinde video olarak izliyormuşsun gibi bir his verir.
 2. televizyonda yayınlanan en dandik paranormal hikayeleri bile izleyemeyen biri olarak, bir kızlar gecesinde arkadaşımın "eheh hadi izleyelim! izleyelim! çok korkçaz!" zorlaması ile izlediğim, cast yazıları çıkana kadar sabırla beklediğim ve sonunda "aaa film bitti" şaşkınlığı yaşadığım filmdir.

  normalde bu türü hiç izlemediğim için fazla yüzeysel yaklaşmış olabilirim ancak ana akım bir korku filminden, korkmaktan başka beklentim yoktu açıkçası. onu da karşılayamadı.
 3. 2007 yılı amerikan yapımı 86 dakikalık korku filmi.

  benim gibi korku filmlerinden korkan biri olarak bu film aslında daha çok gerilim filmi sayılabilir. gerçi gerilimin bir tık ötesine geçebilmiştir. durum geriliminin güzel kullanıldığı film sonunun nasıl olacağını merak ettiriyor açıkçası; fakat ne yazık ki filmin sonu bu filmin kaçıncı sınıf bir film olduğunu da ifade eder nitelikte oluyor. odalara yerleştirilmiş güvenlik kameralarından film yapmak kanımca çok iyi bir fikir. uygulama da iyi. çekimler harika bence. fakat film masadaki haliyle daha güzelmiş gibi geldi bana. en azından hala nasıl sonlanması gerektiği tartışılabilir. daha iyi olabilecek film ancak vasat üstü kalmış durumda.

  imdb puanı 6,3/10 olan film tarafımdan 6/10 olarak değerlendirilmiştir. yine de türünün ender örneklerinden olarak seyredilebilir.