1. burdan youreads kriminal kadroya bi güzellik yapayım, parmak uçlarınızı kesseniz dahi bi cisme dokunduğunuzda bıraktığınız terden bu iz çıkarılabiliyor. eşeği sağlam kazığa bağlayın.
    kuz
  2. adermatoglifiya başlığı gündeme tekrar gelmişken, bana ilginç gelen, malum kitapta(*:"iyi ki bir kitap okudun yani, kırk yerde link verilmez ki" denmesin diye adını vermiyorum ;d) yer alan bir olayı aktarayım. Vize süresi dolduğu için sınırdışı edilme ihtimali olan bir Çinli hatun, Japon sevdiğinden ayrı düşmemek için plastik cerraha giderek sol ve sağ başparmağının derisini birbiriyle değiştirtmiş. Yöntem işe yaramış da başta, ama nikah başvurusu yapmaya gittiklerinde yakayı ele vermiş. haber linki de buldum :)
  3. son yillarda artik izin kendisine degil iz uzerinde kalan hucrelere, ter damlaciklarina bakildigindan degisse dahi enselenmenize sebep olabilir.

    ayrica yas ile beraber degismez.

    parmaklari zimparalasaniz dahi taninirsiniz. yeniden olusurken tabiki sekil olarak birebir ayni kalmaz. zaten onemli olan tam olarak sekil degil, sablondur. parmak izini olusturan sablonlar yeniden bir araya gelirler iyilesme surecinde. izlerin kesistigi noktalar degismez mesela tam olarak. o kavsaga gelen izlerde biraz degisim olsa da belli noktalar ayni kalirlar.

    genetik bir probleminiz yoksa tabii.