1. hafta sonları 8-9 gibi kalkma hasıl oldu son 1 aydır, alışkanlığa doğru gidiyor sanki. bi taraftan güsel bişey, kendine bi sürü vakit yaratıyosun. ama öte yandan noluya lan yaşlanıyo muyuz felan oluyosun...
  mutlu
 2. özellikle bahar ve yaz aylarında pazar günleri erken kalkılmalı. güzel bir kahvatı ve akabinde kahve keyfi. sonrası size kalmış. bu şekilde ptesi sendromunu da hafifletilebiliyor
 3. cumartesi gecesi ya hiçbir şey yapmadan evde oturduğunuzu, ya da çok fazla alkol alıp geç yattığınızı gösterir. uyandığınızda, dün gece hangisini yaptığınızı hatırlayamıyorsanız, başınızın ne kadar ağrıdığına bakarak bu bilmeceyi çözebilirsiniz.

  (bkz: pazar sabahı dinlenecek şarkılar)
 4. burada şöyle ince bir ayrıntı var. eğer birileri sizden sonra uyanıyorsa siz kaçta uyanırsanız uyanın erken uyanmış sayılıyorsunuz.
  abi
 5. formula 1 için yapılabilir sadece
 6. şaşırılan bir olay olması şaşılacak şeydir. pazarları tatil yapanlar gün boyu dışarı çıkabiliyorlar. çıkın bir bakın. toplu taşımalar aktif, yeme içme, eğlence yerleri haftaiçinden daha yoğun. bazı insanlarerken kalkıp işinin başına gidecek ki siz tatilinizin tadını çıkartın. iş yerinden selamlar.
  zgrkk
 7. cumartesi gecesine çok anlam yüklememekten kaynaklı olabiliri. ama bu düzende insan nasıl anlam yüklemesin ki? özel sektörde ya da devlette de çalışsan, istediğin zaman uyanabileceğin zaman kavramanı ortadan kaldırabileceğin tek gün var o da pazar. o yüzden kişi pazar sabahı erken kalkıp da, tüm günü kazanmak yerine, cumartesi gecesi istediği gibi eğlenip ya da uyuyup pazar gününü erken kalkmayı garipser.
  ama bu durum ne illa geç kalkılmalı ne de erken kalkmanın garipsenmesi durumunu doğurmalıdır. eğer erken kalkarsanız, uykunuzu alma şartı ile tabi ki bomboş koca bir gün sizindir. herkes yatağında cumartesi gecesinin yorgunluğundayken siz boş mekanlarda kahvaltınızı yapıp, deniz kenarında kendinizi dinleyebilirsiniz. velhasıl neyin ne olduğunun farkında olup, her şeye öyle çok da anlam yüklememek gerek deyip bu yazıyı sonlandıralım.
 8. insan uyanıp kahve ve sigara içtikten sonrasında ne yapacağını bilemiyor. 12'lere 1'lere kadar uyuyanlara özeniyorum açıkçası. bir yandan da tatil günü olduğu için günü uzatmış da oluyoruz.
  abi
 9. eğer zorunlu değilse gayet keyifli olabilen durum.
  loach
 10. kahve yapıp, düşünme zamanı.