• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.67)
peter pan - j. m. barrie
peter gibi hiç büyümeyen, muzip ve yaramaz bir çocuk, hiçbir zaman yaşamadı. onun öyküsü, her çocuğun hayal dünyasında oluşan canlı ama gerçekdışı bir yolculuktu.yetişkinler, düşler ülkesi'nin nerede olduğunu unutmuşlardı. ama darling ailesinin çocukları, wendy, john ve michael - ve her çocuk okuyucu için - o ülkede yaşanan tehlikeler ve serüvenler gerçekten yaşanmış gibiydi.darling ailesi, 14 numaralı evde oturan sıradan bir aileydi. bay ve bayan darling, çocuklarına göz kulak olması için, nana adını verdikleri kocaman bir köpek almışlardı.nana akıllı bir köpekti. peter pan'in çocukların odasına gelip, onlara uçmayı ve düşler ülkesi'ni bulmayı önerdiği o gece, tehlikeyi sezen nana olmuştu.adada, anneleri olmayan kayıp çocuklar yaşıyordu. orası ayrıca kızılderililerin, garip denizkızlarının, tinker bell adındaki kıskanç perinin, kocaman bir timsahın ve peter pan'in yeminli düşmanı olan korkunç korsan kaptan hook'un yaşadığı yerdi.

kitap bilgileri neokur.com'dan alınmıştır.
  1. ilk aşkımdır. kitabı arka arkaya üç kere okumuştum. daha o yaştan belliymiş anasını satayım nasıl erkeklere aşık olacağım.

    uzunca bir süre yatmadan önce pencereyi aralık bıraktım, kesin bu gece gelecek diye. gelmedi. ilk kalp kırıklığıdır aynı zamanda.