• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
Yazar j m barrie
peter pan kensington bahçelerinde - j m barrie
kensington bahçeleri, londra'da kral sarayının yakınındaki büyük parkın içindedir. peter pan, daha yedi günlük bir bebekken percereden uçup gitmiş, uzaktaki kensington bahçeleri'ne konmuştur. kanatsızdır, ama uçabilmektedir. peter pan orada perilerle karşılaşır. çünkü nerede çocuk varsa orada periler de vardır. periler genellikle çiçek kıllığındadırlar. peter pan'ın flüt çaldığını, flütünden güzel ezgiler çıkarınca dans delisi olan perilerin nasıl oynadıklarını düşünün. peter pan, bir ara doğrduğu eve dönmeyi düşünür; uçarak gidip evnini perceresine konar, ama... bir de dört yaşındaki maima ile altı yaşındaik ağabeyi tony'nin kensington bahçeleri'nde dolaşırken başlarına gelenleri okuyunca, bu çok renkli serüvene sizler de ortak olacaksınız.

kaynak: kitapyurdu
  1. peter pan'ın devam kitabı gibi görünse de aslında peter pan'ın neverland'e gitmeden önce kensington bahçelerinde yaşadığı serüvenleri anlatmaktadır.

    peter'in neden hiç büyümediğini, nasıl uçabildiğini, daha yedi aylıkken nasıl evden kaçtığını, kısacası onunla ilgili bilmediğiniz pek çok şeyi çocuk kitabı demeyip bu kitabı okuyarak öğrenebilirsiniz.

    okuduğum pek çok "yetişkin" kitabından daha fazla keyif verdi bana. j. m. barrie'nin ince ve esprili üslubu da cabası.