1. youtube adlı video paylaşım sitesinin kralı.gerçek adı felix olan "pewdiepie" isimli youtube kanalının sahibi isveçli bilim adamı değil, youtuber/vlogger/gamer gibi ünvanlara sahip eğlenceli sempatik kişi.

  şu an kanalına baktığımda 51.234.261 aboneye ve 14.059.039.110 görüntülemeye sahip olduğunu görüyorum.hızlı bir şekilde 50 milyon aboneye ulaşmak için 50 milyon aboneden sonra kanalını sileceğini duyurduğu bir video yayınlamıştı, zeki bir trol.daha sonrasında kanalını silmedi diye ciddi üzülenler olmuş yorumlarda görmüştüm.ortalama 1 milyon görüntülemeye 1000 lira kazanç sağlıyorsun ve bu tabi ki yurt dışında daha yüksek bir meblağdır.şimdi düşün bu adamın 14 milyar küsür izlenmesi var reklamları falanda katarsan kazandığı para milyonlar...

  geçenlerde 50 milyon abone özel hediye videosunu izlemiştim şimdi de viral olarak nissan isimli otomobil şirketinin kendisine gönderdiği arabanın videosunu çekmiş onu izliyorum. şaka gibi ya dünyanın en güzel mesleği belkide oyun oynayıp eğlenerek bu kadar şeyi başarmış olması inanılmaz.hak etmiyor da diyemem.videolarını izlerken diğer youtube kanallarına nazaran daha fazla eğlenip gülüyorum.

  (bkz: how's it going bros, my name is pewdiepie!)
  (bkz: always stay awesome bros!)
  (bkz: brofist)
 2. tartışılmaz olarak youtube'nin kralı diyebiliriz.

  kusura bakmayın da tartışan da maldır.