• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
pieta - kim ki-duk
güney koreli yönetmen kimki duk'un son filmi acı, kimsesiz bir adamın hayatını konu alıyor. tefeciler ile çalışan ve "tahsilatta her yol mübahtır" ilkesiyle çalışan gang do'nun kaybedecek hiçbir şeyi yoktur; bu yüzden oldukça zalimdir. fakat bir gün karşısına annesi olduğunu iddia eden bir kadın çıkar ve gang do, hayatını yeniden sorgulamaya başlar.
2012 venedik film festivali'nde dünya prömiyerini yapan ve ödül alan filmin baş rollerinde min-soo jo ve jung-jin lee yer alıyor.
  1. 2012 yapımı fiziksel acı ile duygusal acı ayrımını çok güzel anlatan, acıtan muhteşem film. acıma duygusu olmayan bir insanın en dipte ve çaresiz insanlara bile rahatlıkla acı verebilmesi, ne zamanki derinlerine gömdüğü sevgi ortaya çıkınca onun da acımaya başlaması. çok acı bir filmdi çok...
  2. acı ancak bu kadar güzel işlenebilirdi.filmin sonunu erkenden tahmin etmemize rağmen olacakları filmin sonuna kadar bekliyorsunuz. izlemesi oldukça keyifli özellikle birilerinin canını yakmayak isteyenlerin izlemesi tavsiye olunur.