• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
pingu
1986-2000 yılları arasında isviçre televizyonlarında yayınlanan, stop-motion çocuk komedi dizisidir. güney kutbunda yaşayan bir penguen ailesinin hikayesini anlatır. 1995 - 2000 yılları arasında bbc'de yayınlanmış ve bafta ödülünü kazanmıştır. bugün dünya çapında kült çizgi filmler arasında bulunmakta ve hatta yıldönümü kutlamaları dahi yapılmaktadır. karakterleri birbirinden ilginç olan ''pingu'', adını ana karakterinden alır:

pingu: meraklı, şakacı, eğlenmeyi seven, yaratıcı erkek bir penguendir. sinirlendiğinde ya da heyecanlandığında ilgi çekmek için gagasını megafon yaparak 'noot noot' sesi çıkarır.

pinga: pingu'nun kız kardeşidir. imparator penguen denen türe benzer.

pingu'nun annesi ve babası: isimleri dizi boyunca söylenmemektedir. baba, postmodern bir ebeveyn olarak karşımıza çıkar. anne ev hanımıdır ve tüm gününü yemek ve temizlik yapmakla geçirir.

büyükbaba: adı geçmeyen karakterlerden biri de pingu'nun büyükbabasıdır. profesyonel bir akordeoncu ve haltercidir.

robby: pingu'nun fok arkadaşı. birçok yönden pingu'ya benzer.

pingo: pingu'nun cesur penguen arkadaşıdır, pingu'nun başına gelen komik ve aptal olayların sebebidir.

pingi: pingu'nun kız arkadaşı olan pingi, pinga'nın da en yakın arkadaşıdır.

pingu'nun seri boyunca karşılaştığımız diğer arkadaşları ise pongi, pengy, penge, punki, bajoo'dur.
  1. döndürüp döndürüp izliyorum ben, çok aptallar gerçekten!

    aynı zamanda dil konusunda çok öğretici bir seri, 5-7 yaş aralığı için: pingusenglish. çocuk bakmakla yükümlü olduğunuz zamanlar olursa ufaklıklar için sakinleştirici bir etkisi var, tecrübeyle sabit -sanırım aynı dili konuşuyorlar! çocuk animasyonları arasında da teknik açıdan ciddi anlamda başarılıdır.