• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
pink flamingos - john waters
yaşayan en pis insan ünvanına divine'ın sahip olduğunu öğrenen connie ve raymond, bu ünvanı divine'ın elinden almaya çalışırlar.
 1. filmi izleyeli epey oldu. buraya yazmak için düşünsem bile aklıma gelmeyecek filmlerden biriydi. ama gel gör ki filmin ana karakteri divinenın birebir benzerini hem de orijinal dişisini bugün gördüm. gerek yüz şekli gerekse de vücut yapısı ciddi şekilde benziyordu. ne yazıkki iğrençliği deneme imkanım yoktu ancak yanına yaklaşınca, bol soğanlı lahmacun yediği hafiften anlaşılıyordu*

  peki filmin ana karakteri olan divine kimdir? en kısa yanıt: dünyanın en pis insanı. aslında ailesi toptan iğrenç. filmde, divine'ın bu vıcık vıcık kokuşmuş pislik etiketini almaya çalışan bir çiftle olan mücadelesi anlatılıyor.

  film ne kadar pis ve iğrenç olabilir ki sorusunun cevabı için spoiler vermek şart.
  !---- spoiler ----!

  divine'ın oğlu, kız arkadaşıyla birlikte kümeste sevişirken birkaç tavuğu telef ediyor*.

  divine, oğluyla ensest ilişkisiyi giriyor. kutlama amaçlı*.

  ailecek evin her tarafını yalıyorlar.

  filmin sonunda, divine, köpek dışkısı yiyor. gerçi, köpeği birkaç gün boyunca özel olarak beslemişler bu iş için.

  ve benzeri pislikler.

  ekleme: divine kasaptan koca parça et alıp apış arasına koyuyor.*

  filmin en sevimlisi ise divine'ın annesi. tam bir yumurta fetişi kadın. hergün koli koli yumurta tüketiyor. zaten kendi de yumurta gibi ve beşik içinde yaşıyor. yumurtacısına olan tutkusu ise adile naşit'in elektrikçisine olan tutkusundan kat kat fazla.

  !---- spoiler ----!

  nihayetinde film kült ama mide hassasiyetine göre izlenmese de olur.
 2. john waters'a ait kültleşmiş bir snuff, kült film kavramının her zaman "iyi film" anlamı taşımadığının bir çeşit ispatı. nefret edeni, iğrenç bulanı olduğu kadar bayılanı da çoktur bu filmin; ensest ilişkiden, hayvan öldürmeye, köpek dışkısı yemeye kadar envai çeşit ekstrem olaylar mevcut. divine karakteri ise zaten başlı başına bir olay, gerçek dünyada fan kulüpleri falan var enteresan bir şekilde. çeşitli alanlarda bu filme yapılan göndermeleri ıskalamamak adına izlemekte fayda var tabii ancak her ortamda izlenebilecek bir film değil haliyle.