1. gelmiş geçmiş en iyi müzik gruplarından biri.
 2. çok gizli bir kaynağa göre* gelmiş geçmiş en iyi gruptur. zaman zaman populer olmanın büyüsüne kapılmış olsalar da, protest ve marjinal duruşlarını kaybetmemişlerdir. tınılarının net, sözlerinin anlaşılır olmasıyla kendine özgün bir tarzları vardır. ee zaten ingiliz grubu olmak da bunu gerektirir.
 3. gelmiş geçmiş en iyi müzik grubu. şahsen bir teorim var. pink floyd teorisi adını verdim (çok yaratıcıyım) şimdi bu da dahil bütün genellemeler yanlıştır denilebilir ancak ben daha bunun yanlış çıktığına denk gelmedim. eğer yeni tanıştığınız birisi, pink floyd seviyorum diyorsa ondan zarar gelmez. korkmayınız.
 4. bundan seneler önce sevdiğim bir arkadaşımın telefonuna zorla şarkılarını indirdiğim, "dinleyeceksin" diye baskı yaptığım grup. dogs, comfortably numb, another brick on the wall,... ne varsa yükledim telefona. dinlemeden önce "bak bunları sessiz sakin ve karanlık bir ortamda dinle." diye de tavsiyelerde bulunmuştum.

  beğenmemişti, "eehh..." gibi bir ses çıkardı utanmaz. neyse, ileride biri pink floyd lafı açtığında "aa ben dinliyorum...." diye hava atarsın artık, dedim. içimden.
 5. okuldan sıkılan genç yüreklerin "hey teacher leave them kids alone" çığlığıdır pink floyd. bir de sevgiye muhtaç kalplerin "open your heart i'm coming home" yakarışı. :) (bkz: lise yılları)
  gulce
 6. hayatımın iki evresi 'varsa' bunlardan biri pink floyd'tan önce ve pink floyd'tan sonradır. böyle bir ayrımın olduğuna inanmayan biri olarak hayatım boyunca pink floyd benmişim gibi hissetmemi sağlayan başlarda farklı bir tarzı olan prograssive müziğin tanrısı grup.

  en duygusal albümü: division bell
  benim üzümlü kekim: the wall
  çıngıraklı öküzüm: wish you were here
  minik kuzucuğum: the dark side of the moon
  evdeki kedim: a momentary lapse of reason
  tekila keyfim: animals

  siz sevgili sözlük yazarlarına bir kıyağım olacak ileriki günlerde bu gönderiye gelmiş geçmiş bütün albümlerini, remasterlarını, konserlerini ve single albümlerini, yani işte piyasaya ne çıkmışsa buradan paylaşacağım.
 7. son bir yıldır sadece pink floyd dinliyorum desem yeri var. yıllardır dinlememe rağmen hala marooned, set the controls for the heart of the sun, careful with that axe eugene ve daha nicelerini dinlerken ayaklarım yerden kesiliyor.
 8. bulutların üzerine çıkartan, fazlaca hayal dünyası ürünler ortaya koyan ve müzikaliyle üzerine söylenecek başka bir şey bırakmayan, aşmış demenin yetersiz kaldığı müzik güruhu. (bkz: lsd)