1. tanıdığım en kibar adamlardan birinin sahibi olduğu dükkandır. toygar bey muhabbeti hoş ve tacir sıfatından çok uzak bir satıcıdır ve pipo severdir. kendimi onun dükkanındaki kadar hiçbir yerde rahat hissetmiyorum. kesinlikle kazıklamaz. hesaplamayı bile kağıt kalemle yapar sizin önünüzde ve ne kadar indirim yapacağını da söyler. onunla hiç pazarlık ettiğimi bilmem, daha fazla kazansın diye kredi kartı bile kullanmam onun dükkanında. (bankalar her işletmenin ortağıdır maalesef ülkemizde)

    perpada sarı koridor 2024 (veya 2021) numaradadır bu dükkan. gördüğüm en güzel dükkanlardan biridir aynı zamanda. içeri her girişimde birkaç saat oturmak isteği uyandırır bende bu şirin dükkan.

    www.pipomarket.com
  2. bir keresinde mısır koçanı pipo aldığım yer. dükkan büyüleci bir aroması vardır. belirttiğimde sahibi seninki de böyle kokar demişti ama alışamadım pipoya da tütüne de, hem evde içsem anam perdeye sarıp aşağı atar beni. öylece duruyor pipolar.

    sahibi kartvizit verip istanbul pipo derneği'ne de davet etmişti, aynı zamanda oranın başkanı sanırım. yalnız kartta turgay ocak yazıyor, toygar belki dükkana bakan başka biridir, bilemiyorum.
    zei