1. 2004'te rock the nations festivalinde bana kim la bu sahnedekiler diye sağa sola sorduran izmirli grup. yurt dışına açılma potansiyeli olan azimli arkadaşlar. o dönemde ominous grief ve bu arkadaşlar en sevdiğim yerli gruplardandı. ominous dağıldı, pbp devam ediyor yolları açık olsun.
 2. 1999'da affliction adıyla kurulmuş, 2011'de şimdiki adını almış olan izmirli death metal grubu.

  affliction adıyla 2, pbp adıyla da 1 albümleri bulunmaktadır. aslında 2013'te de bir albüm çıkarttılar ama hem yetersiz reklam hem de satış beceriksizlikleri sebebiyle albüm satıştan geri çekildi ve firma ile yollar ayrıldı. affliction adıyla çıkardıkları 2 albümü bulabilmek biraz zor olabilir belki ama son albümleri derin'i -ki çıkış tarihi kasım 2016'dır- d&r'larda bile bulabilirsiniz.

  "death metal ne abi yaae, ben sevmiyorum öyle böğürmeli falan" diyenlerdenseniz eğer, pbp fikrinizin değişmesini sağlayabilir. derin'de de bulunan iki cover'larını şuraya bırakayım da ben, ilk intibanız değişirse haber verin.

  halil ibrahim sofrası (barış manço): https://youtu.be/2IqMxPrLmGw

  eşkiya dünya'ya hükümdar olmaz (anonim): https://youtu.be/1wblaHYcEqc

  edit: birkaç link

  röportaj: https://zerosixextreme.wordpress.com/2017/02/13/pitch-black-process-roportaj/

  haber: http://www.medyaege.com.tr/pitch-black-processin-18-kasimda-bir-surprizi-var-27604h.htm

  resmi facebook sayfaları: https://www.facebook.com/pitchblackprocess/

  kendi siteleri henüz yok, facebook üzerinden haberleşebilirsiniz. oldukça aktifler burada.
 3. ayça başkan'ın evinden yaptığı radyo yayınına konuk olmuş grup (radyonun adı "radyo karavan"). "sevimli adamlarmış be" dedim ben bile. kendilerini daha yakından tanımak için güzel bir "ilk izlenim" edinebilisiniz.

  1 buçuk saatlik yayın kaydı