• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
piyon - michael sikkofield
komplo teorileri, gizli örgütler, subliminal mesajlar, zihin kontrolü gibi gizli ve karanlık konular üzerine yazdığı bloguyla türkiye'nin en çok okunan bloggerları arasında yer alan, birçok konuda gözümüzü açmış, fikri merak edilen, üslubuyla sağlam bir hayran kitlesi kazanmış olan michael sikkofield, bu dünyasını soluksuz okuyacağınız bir romana dönüştürdü.

gerçekle başedemiyorsan, yalanlardan bir kule kur.

petek dokuyan bir arı, ağ ören bir örümcek kadar hassas çalışıyorlar. insanların çoğu onların varlığını ya bilmiyor ya da buna inanmak istemiyor. o kadar aşağılık ve sinsiler ki, iradeleri dışında başlayan olayları bile sahip oldukları güç sayesinde kendileri lehine çevirmeyi başarıyorlar.

bu adamlar çok güçlü… fakat yenilmez değiller.

"altın fiyatlarının çok düştüğünden ve daha fazla düşmesinin mümkün olmadığından bahsedeceksin. insanları altın satın almaya teşvik edeceksin."

kendimi küvet suyunun içinde yüzen bir kıl yumağı gibi hissediyordum. gittikçe gider deliğine daha da yaklaşıyordum sanki. ne yapmaya çalıştıklarını sanırım anlıyorum: bu yüzden beni terfi ettirdiler. beni kullanacaklar…

"tıpkı tanrı gibi, biz de bizi hangi yolla sevdiğine önem vermeyiz can. bizi sevmek için vesilenin ne olduğu önemli değildir."

"herkesin sizi sevmesini mi istiyorsunuz?"

"aksine çoğu insan bizden korkmalı. dünyadaki tüm gereksiz ırklar ve aşağılık insanlar bizden korkmalı."

"zaten korkmuyorlar mı?"

"yeterince değil can. henüz değil…"
(tanıtım bülteninden)
  1. bir blog yazarı tarafından yazılmış kitaptır.