1. devletin kamu düzeni ve vatandaşların temel hak ve özgürlüklerimi korumakla yükümlü kolluk kuvvetidir.

  ara gelsin: 155
 2. şu tarz olanları da vardır. hem de uzakta da değil!

  bad flowers!
  hubot
 3. hepsi bir süre sonra kafayı yer. adeta mesleki deformasyon gibi delilerle uğraşa uğraşa en son kendileride kafayı sıyırıp emekli olurlar. yakından çok fazla tanıyorum.
 4. istisnai durumlar olmakla birlikte, türkiye gibi ülkelerde polis, halk yerine iktidarı koruyan kolluk kuvvetleri diye tanımlanır. cahil vatandaştan polis yapıp, senin haklarını korumasını beklemek ne derece doğru, tartışılır.
  acab. esen kalın.
 5. postacılar, temizlik ve sağlık görevlileri hariç hemen hiç bir üniformalıyla başım hoş değil
 6. iç güvenlik paketinden sonra görünce içim titrer oldu.özellikle araba kullanirken görürsem sebepsiz yere tırsar oldum.
 7. şimdi şöyle ki, normalde polis denen memur insana güven verir, yanında iyi ve güvende hissedersin felan (en azından avrupa ülkelerinde amerikada böyle).. bu ülkede polis gördüğümde geriliyorum, hiç güvende hissetmiyorum, yolumu değiştiriyorum , hani çay içerken bile fırtımı polis gidene kadar çekmiyorum. şu ülkede suçlular polisten benim çekindiğim korktuğum kadar korksa yeminle kalkınırız.
 8. maalesef ki, önceki yıllarda askere karşı oluşturulan algının, şu son yıllarda kendilerine karşı da oluştuğunu gördüğümüz kolluk kuvvetidir. yani sivil insanları kamuflajlı insanlara düşman etme durumudur. bize düşen de, her ne kadar iki taraftan da canımız yanarsa yansın, insanlığımızı kaybetmemek bu oyuna düşmemek. ne her sivil teröristtir, ne de her polis katildir.
 9. en çok sömürülen meslek gruplarından biri olduğu kadar; sömürgenler için en çok ölen ve öldürenlerdendir de.
  mutlu
 10. tanım: kamu düzenini ve vatandaşın canı, malı ve temel hak ve özgürlüklerini korumakla görevli, yasa uygulayıcı bir çeşit kamu görevlisidir.

  bu kurumun * temel görevleri arasında halk'a hizmet yatmaktadır. ama gel gör ki bu sadece kağıt üstünde madde olarak kalmıştır. canına yandığımın memleketinde.
  155 i ara. kimi zaman bant kaydı düşer. kimi zaman hat doludur.
  adam birisini öldürecek, bir hırsızlık vakası var. siz hat alacaksınız da derdinizi anlatacaksınız da...
  hoş şikayette bulunsanız bile ne gelen var ne giden. mabadlarını büyütüp bedava para yemek ile meşguller halk kim ki. anca salla başı al maaşı.

  sistemin robotları. boş beleş, bir işe yaramayan insanları bünyesinde barındıran meslek kolu.

  bana bir zararları dokunmadı. bir işim düşmedi kendilerine. gelip buraya nefret söylemi için de karalamıyorum. ama bana hizmet için var olmaları lazımken, kendi egolarını şişirip, ülke babasının toprağıymış gibi davranmları kabul edilebilir değil.

  o kadına şiddet uygulayan o insan demeye dilim varmadığı mahluk, o kadını öldürse idi bunun suçlusu sendin. o cinayetin suçlusu sendin. polis denen bir işe yaramayan et torbası.

  bu ülkede tesadüfi yaşıyoruz. ses çıkarmadıkça da böyle olacak. bana değmedi diyorsun da bir gün sana da değecek.
  illa bir amca, dayı şart. bir yaptırım, bir sonuç için.
  yoksa sen de yaşama. böyle deniyor. bu kadar basit.
  hepsinin canı cehenneme.