1. film ve dizi izlemek için masaüstünüzüde olmazsa olmaz program. basit arayüzüyüle kullanıcı dostunun kralı. filmleri dizileri torrentle indirirken aynı sırada izleyebiliyorsunuz. hele ki bildiğiniz dilleri geliştirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. tüm filmlerin 720p yada 1080p olması sınırsız ve güçlü interneti olanlar için büyük artı olsa da kotalı internet kullanıcıları için dezavantaj bir durum. ancak türkçe altyazı konusunda eski filmlerde sıkıntı var geliştirilmesi gereken konu bu sanırım fakat güncel tüm filmlerde bu sıkıntı yok. sonuç olarak pörfekt bir uygulama.
  bum
 2. çok güzel bir uygulama " open source " tur kendileri. hala geliştiriliyormu bilemiyorum tabi. uygulamayı hayata geçirenler ne yazıkki projeyi sonlandırdılar telif muhabbetleri yüzünden, fakat biz ne yapıyoruz yılmıyoruz, indiriyoruz, kullanıyoruz, destekliyoruz...
 3. android ortaminda cihazin anasini aglatir. hele download yapiyorken cihaza bir dokun bin ahh isit. gonul ister ki hep acik dursun baskalari da bizim coktan indirdigimiz dosyalardan faydalanabilsin. lakin ki oyle degildir. download sonrasi programdan cikmak sistem kaynaklarinin etkin kullanimi acisindan ehemmiyet arz etmektedir.
 4. dizi ve film izlemek için vazgeçilmez bir uygulama. Arayüzü olsun kullanım kolaylığı olsun tam bir kullanıcı dostu. Sevdiğiniz dizileri bookmark'a ekleyip bir daha neredeydi bu dizi acaba diye aramanıza da gerek yok. Ayrıca torrent alt yapısını kullandığı için bazı seed i az olan bölümlerin vs daha iyi seed'li olanlarını bulmanız halinde hemen magnet link ile ve ya torrent dosyasını programa sürükle bırak yöntemi ile popcorn time dan izlemeye devam edebilirsiniz.

  Dizi ve filmlerin görüntü kalitelerine gelecek olursak ; dizilerde hiç bir sıkıntı yok fakat film konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Filmlerde sürüm olarak YIFY kullanıyorlar. Yani laptop dan fln izliyorsanız tabi ki gayet yeteri kadar tatmin edici fakat daha büyük ekranlardan izlemek isterseniz de çözümü basit daha yüksek görüntü kaliteli torrent dosyasını bulup popcorn time'ın içine atıyorsunuz ve izliyorsunuz.
  Ayrıca trak.tv hesabınız varsa onu da ayarlardan eklerseniz otomatik olarak trakt.tv ile senkronize oluyor.

  (bkz: https://popcorntime.io/)
 5. özellikle dvd/bluray kalitesinde görüntü ve ses çözünürlüklerine ihtiyaç duymayacağınız tek atımlık film ve dizileri izlemeye oldukça pratik olanaklar sağlayan torrent bazlı program.

  artıları:

  + favorileri dizinleme
  + alt yazı ekleme
  + alt yazı dil, boyut ve renk ayarı
  + çözünürlük seçenekleri (480p, 720p, 1080p, vs)
  + kategorilere göre arama, listeleme, yeni ufuklar açmaya olanak sağlaması
  + izlendi bilgisi verileme
  + izlenecekler listesi (watchlist) oluşturma (trakt.tv üyeliği ile senkronize etmek gerekiyor, ben çalıştıramadım)

  eksikleri:

  - watchlist özelliğini çalışmaması, çalışsa da harici bir site üzerinden verileri senkronize etmesi.
  - harici bir siteden hesap açılıyor ve buradan besleniyor, buraya yönlendiriyor olması
  - yeni bölüm veya release gibi bir uyarı sekmesinin olmaması (trakt.tv üyeliği ile bir dizi karmaşık işlemle site üzerinden yapılabildiğini söylüyor.)
  - tüm yayınlar için 1080p seçeneğinin bulunmaması
  - yayınları seedi yüksek kalitesi düşük yify çıkışlı torrentler ile sağlaması
  - alt yazılar için opensubtitles kullanması (henüz bir sıkıntıya rastlamadım ama olası)
  - arayüzünde kullanıcı etkileşiminin zayıf olması (geliştirilebilirdi)
  - bi' dizimag değil.